Lenox

Nezisková organizace Lenox z.s. vznikla na počátku roku 2012 v Plzni, aby se věnovala osobám s těžkým a kombinovaným tělesným postižením. Poskytujeme zájmovou aktivitu, která umožňuje sportovní vyžití a dává tak příležitost k seberealizaci a využití volného času. Provozujeme unikátní kolektivní sport (Powerchair Hockey), nabízíme možnost sociálního začlenění a program společenského života. Každoročně v Klatovech pořádáme Ples handicapovaných a zábavný program Na Stojáka. Výtěžek směřuje k zajištění fungování týmu SK Indians Plzeň, jehož činnost spolek Lenox zabezpečuje. Další aktivitou je vzdělávací program Asistent na zkoušku.

Ve vedení organizace stojí hráči působící v klubu SK Indians Plzeň. Poskytujeme zaměstnání pro osoby ze zdravotním postižením. Organizace cílí svou činností na oblast Plzeňského kraje, ale nově také v Praze.

Pokud by vás zajímalo více o naší historii, v dokumentech naleznete výroční zprávy naší organizace.

Proč podnikáme?

Nechceme jen čekat s nataženou rukou. Abychom zabezpečili činnost našeho týmu SK Indians Plzeň, využili jsme toho, co umíme a rozjeli se do podnikání. Veškeré služby provádí zaměstnanci s pohybovým omezením, z nichž většina jsou aktivní hráči týmu Powerchair Hockey. Výtěžek z naší obchodní činnosti zajistí financování osobní asistence hráčů, pronájmy sportovní haly na turnaje a tréninky, sportovní výbavu týmu, servis sportovních vozíků apod. Využitím našich služeb podpoříte SK Indians Plzeň.

SK Indians Plzeň

Tým SK Indians Plzeň hraje Powerchair Hockey od roku 2011 a od počátku roku 2012 je stálým účastníkem České Powerchair Hockey ligy. Kromě toho se pravidelně účastní pražských i zahraničních mezinárodních turnajů, zejména a Prague Cup a Prague Powerchair open.

Powerchair Hockey

Powerchair Hockey nebo také florbal na elektrických vozících je jediný akční kolektivní sport určený pro lidi s největším pohybovým omezením. V České republice je Powercchair Hockey jediným kolektivním sportem, který se dá hrát na elektrickém vozíku. Pravidla hry jsou vytvořena tak, aby hra byla v nejvyšší možné míře bezpečná, čímž umožňují, aby se dohry mohli plnohodnotně zapojit i hráči s vysokou mírou pohybového omezení. Více o českém Powerchair Hockey naleznete na stránkách České federace Powerchair Hockey.

Naše cíle