Kde trénujete?

Tréninky máme každý pátek v Plzni od 15.00 – 16.30. v tělocvičně TJ Slavoj, v ulici Třebízského, za plzeňským zimním stadionem. Případně 1x měsíčně pořádáme víkendové soustředění v Praze společně s dalšími českými týmy. Občas se nám stane, že musíme trénink z nějakého důvodu zrušit, proto než se vydáte na náš trénink navštívit, kontaktujte nás.

Nejsem z Plzně, je to problém?

Není, SK INDIANS sdružuje hráče z celé republiky. Kontaktujte předsedu organizace LENOX z. s. Lukáše Kroupu  (lukas.kroupa@lenoxos.cz, 776 798 887). Organizace zatím nezajišťuje osobní asistenci v rámci vlastní dopravy na plzeňské tréninky. Snažíme se ale hledat dobrovolníky, kteří by byli ochotní hráče na tréninky a z tréninků dopravit. Vždy dle individuální domluvy.  Pro plzeňské hráče dopravu rádi zajistíme na akci mimo Plzeň klubovým automobilem a nebo se vydáváme ve skupinách vlakem.

Do Plzně to mám daleko, ale přesto bych se chtěl zapojit. Jak to mám udělat?

Existují 2 možnosti. V současné době existuje v České republice 5 sportovních klubů, které stabilně fungují a rádi přijmou nové spoluhráče (2x Praha, 1x Plzeň, 1x České Budějovice, 1x Brno). Druhou možností je založit si vlastní tým, který sdruží další nadšence v okolí vašeho bydliště. Kontakty na všechny týmy najdete na www.powerchairhockey.cz.

Přemýšlím o založení vlastního týmu. Co proto musím udělat? Co to všechno obnáší?

Zpočátku je důležité najít podobně naladěné zájemce na elektrickém vozíku (alespoň 4 – 5) a prostor pro společný trénink. Nejlépe pak tělocvična, do které se dostanete s elektrickými vozíky.  Poté kontaktujte Českou federaci Powerchair hockey, která zastřešuje florbal na elektrických vozících pro celou ČR. Členové výkonného výboru s vámi rádi naváží spolupráci.

Mám těžký tělesný handicap a potřebuji asistenci (téměř) 24 hodin denně.

Pak hledáme právě Vás. Powerchair hockey je jediný kolektivní sport v ČR, který je určen pro osoby s těžkým tělesným handicapem. Organizace zatím nezajišťuje osobní asistenci v rámci vlastní dopravy na plzeňské tréninky. Snažíme se ale hledat dobrovolníky, kteří by byli ochotní hráče na tréninky a z tréninků dopravit. Vždy dle individuální domluvy.  Pro plzeňské hráče dopravu rádi zajistíme na akci mimo Plzeň klubovým automobilem, anebo se vydáváme ve skupinách vlakem. Na samotné akci pak osobní asistenci zajistíme všem. Není problém se jich účastnit s vlastním osobním asistentem (kamarádem, rodinným příslušníkem).

Chtěl bych hrát, ale nevlastním elektrický vozík, co mám dělat?

Není problém, zapojit se můžete i bez vlastního elektrického vozíku, který rádi zapůjčíme na zkoužku. Až poté, co se sám hráč rozhodne, že se chce florbalu více věnovat, pomůžeme mu se získáním finančních prostředků na nákup vlastního sportovního vozíku. Obvykle tento proces zahajujeme v období 6–12 měsíců od zahájení tréninku samotného hráče. Snažíme se, aby hráč nemusel hradit nákup vozíku z vlastních zdrojů.

Mohou hrát jen handicapovaní?

Ano, do hry se mohou zapojit jen tělesně handicapovaní, včetně lidé s netěžšími tělesnými omezeními.

Hrajete nějakou soutěž?

Ano, Českou Powerchair Hockey ligu. Účastníme se i mezinárodních turnajů konaných v ČR ale i zahraničí. Máme také českou reprezentaci, která se účastní taktéž mezinárodních turnajů.

Jak je Powerchair Hockey finančně náročný?

Jedním z našich hlavních cílů je, aby náš sport byl finančně dostupný. Proto se v rámci naší organizace snažíme většinu nákladů uhradit z vlastních zdrojů. Zároveň se řídíme heslem „Nic není zadarmo“, nemusí se však vše měřit jen penězi. Vždy volíme individuální přístup. Hráči, kteří se pravidelně zapojují a jsou členy našeho klubu mají obvykle hrazené tyto náklady: startovné, osobní asistenci, ubytování a částečně dopravu na akce.