Od 27.6 do 4. 7. 2020 se konala v autokempu Buňkov (Břehy u Přelouče) akce pod názvem Powerchair Hockey kemp, jež byla dříve známa jako EWH kemp. Letos šlo již o jubilejní 10. ročník. Na tomto letním soustředění se opět setkali hráči týmů New Cavaliers Praha, SK Indians Plzeň a nově také zástupci týmu Štíři České Budějovice. Celkově se akce zúčastnilo 45 účastníků. Organizátorem soustředění byla Asosica Octopus.

Hlavní náplní týdne byl trénink Powerchair hockey s nácvikem jednotlivých herních situací pod vedením zkušených trenérů. K regeneraci po čtyřhodinovém tréninku mohli hráči i asistenti hráčů využít masérské služby Lukáše Týmla a Katky Sedláčkové. Nadále bylo možno regenerovat u herní konzole, kde probíhaly turnaje ve sportovních hrách FIFA&NHL. Relaxačním prostorem se stal i nedaleký rybník s bezbariérovým přístupem. Hrála se také Boccia a mnoho společenských her.

Středa patřila tréninku a vzájemnému utkání podle klubové příslušnosti. Příjemným zpestřením byla v tento den prezentace nových kol k invalidním mechanickým vozíkům s vyplněnou obručí a někteří z účastníků se do tohoto produktu po jeho testování doslova zamilovali.

Ve čtvrtek se odehrál turnaj dvojic, který byl letos specifický tím, že se na něm objevili také trojice. Dvojice či trojice byly vždy složeny z hráče s klasickou florbalovou holí a hráče s tzv. „Téčkem“. Protože bylo a je nežádoucí, aby byli všichni hráči zapojeni do hry, tak trojice fungovaly následovně: hráči s t-hokejkou se mohli u svého kolegy s „háčkem“ střídat. Tuto klauzuli využila například trojka RAM ve složení Míša Brabcová, Artur Hubl, Richard Pucholt, nebo trojice Lukáš Kuchyňka, Jiří Němeček, Petr Vykoukal. Tým RAM celý turnaj vyhrál, když ve finále porazil dvojici Petra Habáňová a Aleš Jurčička a to těsným výsledkem 6:5.

Jako vždy den před odjezdem patří odpočinku a opékání pašíka. I letos jsme si díky skvělému grilovacímu umění pana Horáka a skvostné zelenině s bramborami Evy Horákové velmi pochutnali.

Děkujeme všem partnerům, asistentům, přátelům a vůbec všem těm, díky kterým se mohl Powerchair Hockey kemp 2020 uskutečnit. Zase za rok na viděnou!

Foto: Tomáš Vachuda