V termínu 26. 6. – 3. 7. 2021 se v Hluboké nad Vltavou uskutečnil 11. ročník největšího českého soustředění Powerchair Hockey. Organizátory akce, které se zúčastnilo celkem 53 osob, z nichž 21 na vozíku, byly spolky Lenox a Flor-in. Z organizačních a pandemických důvodů se kemp nemohl odehrát jako v předchozích letech v Buňkově u Přelouče, ale bylo nutné najít novou lokaci.

Mezi sportovci byly zastoupeni čtyři české kluby Powerchair Hockey: SK Indians Plzeň, New Cavaliers, Štíři České Budějovice a nově také vznikající brněnský tým. Všichni účastníci byli ubytování v chatkách a ve stanech Sportcentra Dvořák, který kromě ubytování nabízel dostupné sportovní a společenské vyžití.

Program kempu zahrnoval nabitý tréninkový plán ve sportovní hale v Hodějovicích i řadu venkovních volnočasových aktivit. Hráči Powerchair Hockey byli rozděleni do dvou skupin, kterým se samostatně věnovali dva certifikovaní trenéři.

Program nebyl zaměřen pouze na hráče. V rámci Powerchair Hockey kempu proběhl i vzdělávací seminář pro rozhodčí na téma Psychologie ve sportu. Školení, které vedl předseda Komise rozhodčích ČFPH Marek Pohunek, se zúčastnil náš nejzkušenější rozhodčí v Antonín Krejčík, dva nováčci Anna Táborská a Šárka Brabcová. Školení bylo zakončeno praktickou částí v podobě 4 přátelských utkání.

Intenzivní tréninkový plán byl zakončen turnajem oblíbené formy 2na2. Turnaj se skládal z 8 týmů. Utkání probíhala ve 2 skupinách po 4 týmech, a to systémem každý s každým. Stupně vítězů obsadily týmy v následujícím složení:

1. M. Brabcová, Jiří Táborský st.
2. Aleš Jurčička, Bára Sedláčková, A. Xaverová,
3. místě se umístil J. Táborský ml., L. Kazdová, E. Milostná

Z volnočasových aktivit stojí za zmínku návštěva Státního zámku Hluboká, ZOO, tříhodinová plavba lodí po Vltavě a v neposlední řadě také oblíbené grilování, které ke kempu neodmyslitelně patří. V průběhu týdne mohli všichni účastníci využít služeb maséra Lukáše Týmla nebo skupinového cvičení jógy, přístupného i pro sportovce na vozíku.

11. ročník Powerchair Hockey kempu by se nemohl uskutečnit bez štědré materiální i podpory řady lidí subjektů. Předně děkujeme všem pomocníkům a trenérům, kteří se věnovali našim hráčům, takže mohli využít program na maximum a posílit své herní schopnosti.

Za materiální podporu děkujeme:

Asistence, o. p. s.
– zapůjčení stanů  a polní kuchyně pro účastníky kempu

Sbor dobrovolných hasičů Tvrzice
– poskytnutí velkého stanu (16 x 12 m), který jsme využili pro vytvoření vlastního zázemí (společné posezení, hudební vystoupení zázemí pro polní kuchyni).

Hudební skupina Medovej Jack
– hudební vystoupení 30. 6. 2021

Hudební uskupení Čepáci
– hudební vystoupení při závěrečném grilování 1. 7. 2021

FBC Štíři ČB a Zbyněk Sýkora
– pomoc při zajištění haly k tréninku a dopravy v rámci akce, zapůjčení branek a mantinelů

Petr Sedláček
– tvorba nájezdů do chatek v kempu

TJ Sokol Hluboká nad Vltavou
– možnost využití sprch v místní Sokolovně

SPORTOVNĚ RELAXAČNÍ AREÁL Hluboká nad Vltavou
– možnost využití bezbariérového WC

Coop Terno České Budějovice
– zapůjčení výčepního zařízení 

Za finanční podporu děkujeme:

Black Angles, 52.100,-
– ubytování účastníků v kempu Dvořák

FBC Ostrava, 40.000,-
– ubytování účastníků v kempu Dvořák

Nadace ČEZ, 30.000,-
– úhrada masérských služeb; ubytování účastníků a zajištění dopravy v rámci akce

Nadace Charty 77, 30.000,-
– ubytování účastníků v kempu Dvořák

Fanoušci na portále DONIO, 26.521,-
– tolik na akci přispěli naši fanoušci

Nadace JUS, 15.000,-
– zajištění dopravy v rámci akce