Na 30. výročí Sametové revoluce,  17. 11. 2019, se v hale Na Třebešíně odehrál již druhý ročník turnaje dvojic. Hrálo se sametově, ono ve 4 hráčích celkem se moc kontaktu nenajde. Hala byla rozdělena na dvě hřiště „A“ & „B“. Přiznám se,sledovat průběh na dvou hřištích to byl tedy cvrkot, čili kdybych se dopustil nějaké nepřesnosti, tak se předem omlouvám. Statistiky ke kterým jsem byl schopen se dostat uvádějí pouze výsledky. Vzhledem k tomu, že na turnaji dvojic  musí být ve dvojici vždy jeden hráč s h-hokejkou uvedu to vždy za jménem.

Hřiště „A“:

První utkání zde proti sobě odehráli Jan Vaněk (H), Jitka Kodadová(T) vs Václav Srnec (T), Jan Kubový(H).  Šlo o týmový souboj, neb všichni čtyři aktéři nastupují v ligové soutěži za SK Indians Plzeň. Jitka s Honzou zvítězili 11:6. Jan s Vaškem ale při své premiéře předvedli hezký výkon. V týmových soubojích se na hřišti „A“ pokračovalo i nadále. Iva Zemková (T) se Standou Cimpou (H) totiž nastoupili proti Týně Budské (T) s Markétou Novotnou (H). Tady to byl už trochu kvapík, Iva se Standou zvítězili 19:10. Václav Srnec (T), Jan Kubový (H) nastoupili v dalším utkání proti Aleši Jurčičkovi(H) s Ondřejem Tomešem (T). Dvojice Aleš & Ondra vznikla dost narychlo, Aleš měl totiž původně nastoupit s Lucii Kazdovou. Na hře to ale nebylo vůbec znát, Aleš s Ondrou zvítězili jasně 20:3. Jan Vaněk (H), Jitka Kodadová(T) vs Iva Zemková (T) se Standou Cimpou (H), to byl další souboj a šlo o nejtěsnější zápas, který byl na „A“ hřišti k vidění. Skončil výsledkem 16:12 pro Standu s Ivou.  Dvojice Aleš & Ondra proti Markétě s Týnou bojovala na hranici možného, ale nakonec podlehla slečnám 9:7. Jak má vypadat sehranost dvojice a dominance na hřišti, to ukázali Standa s Ivou v zápase proti Honzovi s Vaškem, kde jasně zvítězili 26:0! Plzeňskou „pomstu“ spáchali Jan Vaněk a Jitka Kodadová, když porazili Markétu s Týnou 15:7. Hned na další mač byla radost pohledět, ačkoli Aleš s Ondrou podlehli Ivě se Standou  8:19. Šlo o vážně krásný zápas. Jaguáří slečny Markéta & Kristýna porazili také Honzu s Vaškem a to 17:4. Posledním utkáním skupin na hřišti “A“ byl plzeňsko-pražský souboj Kodadová&Vaněk vs Tomeš&Jurčička. Plzeňská dvojice zvítězila 17:7.

Hřiště „B“

Prvním zápasem zde byl souboj Míši Brabcové&Jiřího Táborského proti Danielovi Úporskému s Lukášem Zuzánkem. Kdyby se udělovaly ceny za umělecký dojem, bezpochyby by Jirka s Míšou jasně zvítězili. Nastoupili pod názvem Pink Punk a tedy v růžových tričkách, ba dokonce i stejnobarevných ponožkách s ananasem. Důležitější ale je, že Danyho s Lukášem porazili jasně 16:2. Nejtěsnějším zápasem (asi) byl souboj hráčů týmu Jaguars Jana Hašlara a Jaroslava Novotného proti Jiřímu Táborskému ml. S Janou Stárkovou klučičí dvojka dotáhla utkání do vítězného konce 12:11. Lukáš Kroupa s Janem Thenotem zahájili svou pouť turnajem vítězstvím nad Danem s Lukášem Zuzánkem 14:7. Stejný počet gólů, tedy 7, dokázalo duo Zuzánek Úporský vstřelit i ve svém dalším zápase proti dvojce „lachtanů“ Novotný&Hašlar. Jenže Lachtani si po vysoké porážce 17:8 od Pink Punku potřebovali spravit chuť, a tak vsítili 15 branek a vyhráli nad Lukášem a Danem 15:7. Souboj otce a syna. To byl zápas Jany Stárkové s Jiřím Táborským ml. proti Míše Brabcové a Jirkovi Táborskému. Mlaďas ukázal, že umí a tatínka vyprovodil 12(ti) brankami. Pink Punk kontroval osmi góly, ale nestačilo to. Největší rozdíl na hřišti „B“ byl k vidění v utkání Kroupa&Thenot vs Hašlar&Novotný. Utkání skončilo 16:1 pro Lachtany. Jana s malým Jiříkem pokračovali v krasojízdě a 17 brankami pokořili Lukáše Zuzánka s Danem Úporským. Poslední utkání na hřišti „B “byl stejně jako na áčku plzeňsko-pražský souboj Kroupa&Thenot vs Brabcová&Táborský. Pražané potvrdili svou kvalitu a zvítězili 12:3

Vyřazovací boje

Umění načasovat si výhru, tak by se dal nazvat souboj mezi Vendou Srncem s Janem Kubovým a Danem Úporským s Lukášem Zuzánkem. Lukáš a Dan zvítězili 13:7 a skončili tak na 9. místě. Doslova úchvatný playoff souboj předvedli Aleš Jurčička a Ondrej Tomeš v zápase proti Lukáši Kroupovi s Janem Thenotem. Plzeňští kluci nakonec zvítězili 9:8, ale fúúúúha to byl cvrkot! Sedmé místo tedy obsadila dvojka Kroupa&Thenot. První čtvrtfinále bylo týmové, nastoupili v něm:  Jana Stárková po boku Jiřího Táborského ml. proti Kristýně Budské s Markétou Novotnou. Holčičí dvojice padla 9:7. Pak se bohužel stalo to, co k PWH také patří, ale všichni, kdo tenhle sport hrají nebo hráli, to snad nesnáší víc než porážky. Rozbila se technika. Vozík Jardy Novotného odmítl dále jet a to i po přemlouvání mechaniky. Jen Jarda sám ví, proč odmítl nabídky na zapůjčení jiného vozíku a raději tak přiměl dva následující zápasy ke kontumaci výsledkem 5:0 pro soupeře.  Což znamenalo, že na 5. místě se umístila děvčata Kristýna Budská a Markéta Novotná. 1. semifinále bylo opět ve znamení týmu Jaguars, potkali se Stanislav Cimpa v tandemu s Ivou Zemkovou proti Janě Stárkové s Jiříkem Táborským ml. Standa s Ivou své kamarády nešetřili a zvítězili 19:12. Prvního finalistu bychom tedy měli. O druhý finálový „flek“ se v nervy drásajícím zápase utkali Míša Brabcová s Jiřím Táborským proti Jitce Kodadové s Janem Vaňkem, a tohle drama šlo až do penalt a skončilo 11:10 pro plzeňskou dvojku poté, co Míša s Jirkou odešli ve druhé půli takticky i psychicky, a bohužel v penaltách opět úřadovala technika. Míše cosi prasklo ve vozíku a ten se zastavil, nikoliv však balónek, který Jitka v pohodě zastavila a poslala tím sebe i Jana Vaňka do finále proti Standovi s Ivou. Míša s Jirkou šli do boje o bronz proti Janě s malým Jiříkem. Taťka Jirka vrátil synátorovi porážku ve vypjatém duelu, který nakonec ovládl tým Pink Punk 7:6.  Finále, ačkoli to pohled na výsledek netvrdí, nebylo jasnou záležitostí. Iva se Standou zvítězili 17:11, ale Honza s Jitkou bojovali velmi srdnatě. Další turnaj dvojic se odehraje již 20.2 v Radotíně. Těšíme se a děkujeme všem kámošům za pomoc!