V sobotu 23. 4. 2022 se sjely čtyři týmy České Powechair hockey ligy do Hrdějovic, aby ve zdejší sportovní hale završily základní část soutěže florbalistů na elektrických vozících. O pořadí bylo sice už jasno, ale každá výhra či dobrý výsledek naladí před play-off na tu správnou notu a v každém případě potěší hráče i trenéry.

Jako první se na místní palubovce představily týmy BlueSky Butterflies Bratislava a New Cavaliers Praha. První udeřili v 7. minutě hráči Kavalírů, na což dokázal ještě v tom samém čase tým z Bratislavy odpovědět. Během dalších dvou minut se však projevila síla Kavalírů naplno, když odskočili na rozdíl tří branek. Malou jiskřičku naděje přinesl za stavu 4:1 druhý přesný zásah kamarádů ze Slovenska, ale od této chvíle se už míčky zabydlely jen v jejich brance. Celkové skóre se zastavilo na čísle 16:2.

Po tomto zápase a krátké pauze se spolu utkali hráči Indians Plzeň a rozehraní Kavalíři. I zde se nejdříve prosadil tým New Cavaliers Praha. Netrvalo dlouho a byl ve vedení o dvě branky. Pak zaúřadoval kapitán modrobílých a snížil na 2:1, bohužel to však byla nadlouho jedna z posledních radostí během pořádného nášupu, který Indiány čekal. Až za stavu 12:1 se konečně opět dočkali vstřelení branky i hráči Indiánů. Výsledek utkání 16:3 po závěrečném hvizdu však žádnou radost týmu ani jeho příznivcům nepřinesl.

V dalším utkání proti sobě nastoupily týmy Jaguars Praha a BleSky Butterflies Bratislava. Favorit tohoto souboje byl jasný a také svou roli plnil od samého začátku. V první polovině zápasu nastřílel do sítě hráčů z Bratislavy čtyři góly, pátý pak padl přičiněním vlastního hráče. Ve druhé polovině bylo na konto BlueSky Butterflies Bratislava přidáno dalších sedm tref a Jaguáři si tak odnesli výhru 12:0.

Po další pauze si zopakovali zápas Kavalíři a tým z Bratislavy. Oproti prvnímu vzájemnému střetnutí nepadlo tolik gólů do svatyně BlueSky Butterflies Bratislava, ale do té kavalírské nezamířil žádný, a tak se z výhry 9:0 mohli těšit New Cavalier Praha.

Drama se spousty gólů pro nás přichystal mač s pořadovým číslem pět. V něm si nanečisto vyzkoušeli boj o titul mistra republiky New Cavaliers Praha a Jaguars Praha. Lépe začali Kavalíři, když v 11. minutě vedli 3:1. Do poločasu však dokázali Jaguáři utkání otočit a do druhé půle nastupovali za stavu 5:3. V úvodu přidali Jaguáři další branku a do konce utkání už vedení nepustili, a to i díky dvojnásobnému vyloučení na straně Kavalírů. Z jakého důvodu nastala tato situace netuším, neboť jsme měli poradu před následujícím utkáním. Konečný stav byl 10:8.

Následný zápas byl posledním tohoto dne pro Indiány a čtvrtým z pěti pro hráče z Bratislavy. Do vedení se sice dostali Indiáni, ale soupeř dvěma góly ve druhé a šesté minutě překlopil stav utkání na svou stranu. V osmé minutě bylo díky vlastnímu gólu vyrovnáno. Pak si vzal hlavní slovo na hřišti kapitán Indiánů Jan Vaněk a třemi góly v rozmezí desáté a třinácte minuty uklidnil tým modrobílých. Do konce zápasu pak padlo ještě po třech brankách, dvou na straně Indians Plzeň a jedné na straně BlueSky Butterflies Bratislava. Z výhry 7:3 se tak mohli radovat Indiáni.

V posledním střetnutí se proti sobě postavili Kavalíři a po drobné pouze opět hráči ze Slovenska. Zde byl favorit jasný a také své preference do puntíku potvrdil. Tým New Cavalier Praha přesně zamířil za záda brankáře devětkrát, jeden gól se podařilo vstřelit i hráčům BlueSky Butterflies Bratislava. Po závěrečném hvizdu celého ligového kola tak svítilo na informační tabuli 9:1 ve prospěch zelenobílých.

Do play-off tak vstupují z prvního místa hráči New Cavaliers Praha, kteří vyzvou o titul druhý tým soutěže JaguarsPraha. O bronz si to rozdají Indians Plzeň, kteří po základní části skončili na místě třetím a BlueSky Butterflies Bratislava. Kdo je zvědavý na toto rozuzlení, je vítán v sobotu 14. 5. 2022 ve sportovní hale Lokomotiva Plzeň, kde od 9h začnou boje o medailová umístění. Jako bonus se mohou případní diváci těšit i na finále florbalové ligy mechanik, které se bude konat ve stejný čas tamtéž.

Závěrem bych moc rád poděkoval všem zúčastněným hráčům za bojovného ducha i hru a našim báječným asistentům a dobrovolníkům za ochotu a pomoc, které si nesmírně vážíme a moc za ní děkujeme, jste zlatí.