Přesné střely, rychlé vozíky, tvrdé souboje! I to je Powerchairchair hockey! A Česká ligová soutěž už je opět na scéně!

Již v sobotu 10. 9. 2022 v 10:00 nový ligový ročník České Powerchairhockey soutěže. První kolo nového ročníku pořádá spolek Lenox, z.s. společně s Českou federací Powerchair Hockey a uskuteční se ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň. Jaguars Praha budou obhajovat titul mistra ČR. Herní program bude probíhat od  10:00 do 17:00. Ligové bude živě přenášeno na YouTube s komentářem Richarda Pucholta. Budeme rádi, když přijdete naše sportovce podpořit.

Rozpis utkání:

10:00 – INDIANS x JAGUARS
11:15 – JAGUARS x NEW CAVALIERS
12:30 – INDIANS x NEW CAVALIERS

13:45 – JAGUARS x INDIANS 
15:00 – JAGUARS x NEW CAVALIERS
16:15 – NEW CAVALIERS x INDIANS 

Powerchair hockey je jediný kolektivní sport pro osoby s největším tělesným postižením. Hrají ho dámy i pánové. Na hřišti je možno vidět dva typy herního náčiní a to klasickou florbalovou hůl, ale také tzv. “Téčko” jde o plastovou hokejku ve tvaru písmene T, která je připevněna pod stupačkou elektrického vozíku. Úkolem “téčkařů” je vytvářet prostor pro útok, ale také bránit soupeře. Také brankář využívá té hokejku. Pro letošní ligový ročník byla aktualizována herní pravidla dle posledních mezinárodních doporučení.

Českou ligovou soutěž hrají 4 celky. Dva pražské, jeden plzeňský a dokonce i tým ze Slovenska. Slovenský tým se však pro velký počet zranění bohužel prvního kola nezúčastní.