Václav Srnec je jediný hráč hrající českou ligovou soutěž s dýchacím přístrojem. Vozík ovládá pouze jedním prstem!

  1. Ahoj Vašku! První ligové kolo je za dveřmi. Jsi připraven?

Jak se to vezme, v rámci možností jsem připraven, ale rozhodně ne na 100 %, vím že mám na to být o několik levelů lepší hráč, ale vzhledem k tomu, že ovládám vozejk jenom palcem, tak není vůbec jednoduchý promítnout všechny moje myšlenky a záměry do mojí hry a tréninku. Myslím, že s tím jsem proti ostatním hráčům ve velké nevýhodě, fyzicky to prostě nedoženu, a ani lepším a častějším trénováním, takže to hodlám dohnat technicky, tzn. lepším ovládáním elektrického vozíku, bohužel žádné sériově vyráběné ovládání mě nedokáže herně posunout, tak jak si představuji, takže musí přijít na řadu vyrobené ovládání na zakázku, určitou představu mám, ale letos se to uskutečnit nepovede. Nejdříve musím dotáhnout do konce projekt sportovního elektrického vozíku, na kterém pracuji. V současnosti končí fáze navrhování, a začíná fáze výroby, chceme se s naším sportovním vozíkem vyrovnat švýcarskému sportovnímu vozíku, doufám však, že v některých ohledech Švýcary předčíme. Brzy náš sportovní vozík uvidíte na hrací ploše.

 

  1. Nová sezona započne s novými pravidly. Co to znamená pro hráče s T-hokejkou?

To samé, co pro hráče s klasickou hokejkou, nic zvláštního. Rychle se novým pravidlům přizpůsobit. Na přednášce o změnách pravidel jsem nebyl, takže si změny musím ještě pořádně prostudovat.

 

  1. Hraješ s dýchacím přístrojem. Musíš se díky tomu nějak speciálně chystat na zápas?

Nijak speciálně se nepřipravuji. Jen si nechám zkontrolovat hadici, jestli je pevně nasazená na dejcháku, jestli je nabíjecí kabel, který z vozíku napájí dejchák dobře schován a chráněn, aby se mi nevytrhl, jako při posledním tréninku, kdy se mi při srážce se spoluhráčem kabel zachytil o jeho vozík, a vytrhl se i s vnitřní součástí nabíjecí zástrčky ve vozíku.

  1. Ovlivňuje to nějak tvou hru?

Dejchák ovlivnuje moji hru minimálně, téměř vůbec. Musím dávat pozor, abych to s dejchákem do někoho nenacouval, abych si od dejcháku neodpojil hadici, nebo aby se mi o něj někdo nezachytil. Ale v zápalu hry nad tím opravdu téměř vůbec nepřemýšlím.

  1. Co bys popřál týmu SK Indians do nové sezony?

Samozřejmě si přeju, abychom bojovali o titul, ale to bude v současnosti velmi těžké, dle mého názoru bychom potřebovali doplnit kádr jedním nebo dvěma hráči, kteří budou mít menší handicapy než zbytek hráčů našeho týmu, at si každý říká co chce, ale třeba Jaguars se nikam za poslední roky moc neposunuli, profitují hlavně z toho, že mají hráče s menšími handicapy, co se týká Cavaliers, tak ti v letošním ligovém ročníku dokázali držet krok s Jaguars hlavně díky přestupu Jirky Táborského ml. z Jaguars do Cavaliers. Pokud bychom měli jedno dvě silnější háčka, tak by šla hra našeho týmu automaticky na horu, a mohli bychom držet krok s Jaguars a rozdat si to s nimi o titul. Bratislavský tým by také potřeboval něco, co by ho posunulo, možná nějaké silné háčko nebo rychlejší vozíky, myslím že mají na to, aby se také jednou vyrovnali týmu Jaguars. Vyrovnaná soutěž by byla prospěšná pro všechny, týmy, hráče, reprezentaci a celkovou úroveň českého powerchair hokeje. Možná to vypadá, že si jen stěžuji, ale upřímně radši hraju proti silnějším soupeřům nebo soupeřům na stejné úrovni, a jsem rád, že proti slabším soupeřům si to v našem týmu stěžujeme, např. tím že často do zápasu nenasazujeme plný možný počet háček, je to jedna z mnoha důležitých věcí, která nás může herně posouvat. Abych to shrnul, tak bych přál našemu týmu, aby se jeho hráči v herních dovednostech zlepšili, a aby doplnil sestavu silnějším hráčem.