Toto soustředění bylo zaměřeno na přípravu týmů pro II. kolo ve Zlíně, které proběhne od 14. 6. -16. 4. 2013. Akce se konala pod záštitou Asociace OCTOPUS, která financuje pronájem haly na Jarově a -její členové pomáhají fyzicky při soustředění.

Bohužel jsme tentokrát nebyli v tak hojném počtu hráčů jako na předešlém soustředění, jelikož někteří hráči buďto byli v lázních nebo se z rodinných důvodů nemohli dostavit. Někomu dokonce účast znemožnili technické problémy jako například Janu Horákovi (New Cavaliers), kterému vypovědělo službu auto a na sobotní trénink přijel ze zpožděním a v neděli se nemohl již dostavit. Nicméně se domnívám, že se nám i bez některých hráčů soustředění vyvedlo a pomohlo nám před dalšími ligovými souboji.

Sobotní trénink byl ve znamení rozehranosti jednotlivých hráčů. První úsek tréninku soustředil trenér Tomáš Novák na individuální práci jednotlivých hráčů, který obsahoval slalomy mezi kužely, střelba a přihrávky se zpracováním. Po 30 min. pauze na oběd byl trénink o sehranosti jednotlivých týmů, držení pozic hráčů, využívání bloků, seznámení s úpravou mezinárodních pravidel. Po těchto trénincích jsme začali simulovat jednotlivé situace ve hře a následně jsme si rozdělili hráče a simulovali hru. Nejprve byla hra New Cavaliers vs. Indians Plzeň. Jelikož New Cavaliers chyběli klíčoví hráči Jan Horák, Tomáš Suchý a Václav Uher, Indians Plzeň v čele s Janem Vaňkem pěkně zatápěli týmu New Cavaliers. Při absenci této základní kostry ale měli možnost ukázat se další hráči jako například v bráně Petra Černá a v poli Markéta Petráčková a stále se zlepšující Jan Vondra. A i tito hráči ukázali zlepšující se formu. Díky výborné souhře hráčů na pozici T-stick mezi Jiřím Táborským a Jitkou Kodadovou, kteří pomáhali v rozehrání jednotlivých útoků kvalitními bloky, začali Kavalíři náš tým přehrávat. I v našem týmu však jsou patrná zlepšení. Zejména u Jiřího Němečka, který si začíná zvykat na souhru s ostatními hráči našeho celku. Jan Vaněk i na pomalejším vozíku stále ukazuje, jak je nepostradatelným hráčem Indians a společně s Janem Thenotem a Michalem Engem zlepšovali komunikaci, která je pro jejich styl hry nepostradatelná. Ani tak nezáleželo na výsledku, ale hlavně šlo o předvedenou hezkou hru obou týmů. Po sobotním tréninku jsme šli na společnou večeří do restaurace Cortez, kde výborně vaří s příje
mnou obsluhou.

Trenér Kavalírů – Tomáš Novák na nedělní trénink připravil pro hráče další individuální prací, která spočívala v uvolňování 1 proti 1 s pomocí mantinelů, různých „fintiček“ jak se přes hráče dostat s následnou střelbou. Pro T-stick připravil trenér opět slalom, který museli hráči za pozdní příchod udělat 20x :). Následně jsme trénovali výjezd z obrany pod tlakem, kdy jsme tři hráči tlačili obránce do úzkých. Obranný hráč musel dokázat nějakým způsobem nahrát spoluhráči a uvolnit ho do přečíslení. Na útočícím hráči záleželo, pro jaký způsob zakončení se rozhodne. Po tomto tréninku opět následovala hra s promíchanými týmy. Tento zápas byl sice občas ostrý, ale především měl za účel mít ze hry radost a potěšení.

Závěrem bych chtěl sdělit, že se nám opět soustředění vyvedlo a doufáme, že pomůže oběma týmům k dobrým výsledkům. Hráčům děkujeme za jejich účast a nadšení.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat našemu trenérovi Tomáši Novákovi za vedení tréninků, našim kamarádům Adélce, Evě, Vláďovi, Edovi, Markétě, Michalovi za pomoc při soustředění, které bychom bez nich zvládli s velkými potížemi.