II. kolo České Powerchair Hockey se konalo 28. – 29. 11. 2015 ve sportovní hale Západočeské univerzity. Organizátorem turnaje byl spolek Lenox.

Plzeň: 5 z 6 zápasů skončily maximálně o dva góly
Plzeň – V rámci druhého pokračovaní letošní „renovované“ ligové soutěže se všechny 4 týmy setkaly v Plzni. Stalo se tomu tak celkově počtvrté v historii. Po třetí tento turnaj nesl podtitul „Memoriál Petra Sulanského“. Jde tak o každoroční připomenutí našeho kamaráda, kapitána a spoluhráče, který působil v týmu SK INDIANS Plzeň v roce 2012, když přestoupil z týmu Janských Lázní.

SK INDIANS PLZEŇ – EWSC JAGUARS PRAHA 1:2 (1:2)
Turnaj se uskutečnil v prostorách Sportovní haly Západočeské univerzity a byl zahájen zápasem domácího týmu s průběžným lídrem ligové soutěže – Jaguars Praha. Pražané ovšem přijeli bez svého nejproduktivnějšího hráče Stanislava Cimpy a tak se čekalo, jak se s jeho absencí vypořádají. Hned ve druhé minutě se prosadil kapitán domácích Jan Vaněk, přesto se Jaguárům povedlo ještě do konce první půle zápas otočit na 1:2. I když měli Pražané celý zápas většinu času míček na svých hokejkách, ve druhé půli už branka nepadla. I přes prohru Indiáni dosáhli nejlepšího výsledku ve vzájemných zápasech.

RED DRAGONS PRAHA – NEW CAVALIERS PRAHA 3:5 (0:2)
Jako druhé v pořadí přišlo na řadu klubové derby v podání týmů Red Dragons a New Cavaliers Praha. Zkušenější Cavaliers neponechali nic náhodě a od začátku diktovali tempo hry. V první minutě hry se gólově prosadila Markéta Petráčkové a postarala se tak o nejrychlejší branku turnaje (0:38). V první části se stihl ještě prosadit její spoluhráč Tomáš Suchý. Až po přestávce se branky zaznamenal i soupeř. Ačkoliv se podařilo kapitánovi červeno-černých Václavovi Uhrovi třikrát skórovat, a přiblížit svůj tým dvakrát na rozdíl jedné branky, v souboji klubů působící pod spolek FLOR-IN uspěl favorit.

SK INDIANS PLZEŇ – RED DRAGONS PRAHA 4:5 (1:1)
V prvním letošním střetnutí těchto týmů jsme se dočkali až rozhodnutí v prodloužení a vyrovnané utkání se dalo očekávat i v Plzni. Modrobílí se ujali vedení v 9. minutě díky Janu Vaňkovi, ale soupeři se podařilo vyrovnat 46 vteřin před koncem poločasu. Na rozdíl od prvního vzájemného utkání v sezóně se Červeným Drakům podařilo využít střelecké šance, a proto mohli slavit historicky první vítězství v soutěži. Nepříznivý výsledek se domácím nepodařilo zvrátit ani při hře bez brankáře.

NEW CAVALIERS PRAHA – EWSC JAGUARS PRAHA 7:5 (5:2)
V utkání největších rivalů se čekalo, jak Jaguars zvládnou utkání bez Stanislava Cimpy. A nutno přiznat, že jim začátek utkání příliš nevyšel a už v 7. minutě utkání prohrávali 4:0. Po zlepšeném výkonu v druhé části se bílo-černým podařilo snížit maximálně však o dvě branky. Více jim soupeř nepovolil.

SK INDIANS PLZEŇ – NEW CAVALIERS PRAHA 1:7 (1:6)
Do tohoto zápasu zasáhli všichni hráči v sestavě Plzně. Západočeši nebojovali jen se soupeřem ale také se malým zklamáním, že si z předchozího vyrovnaného duelu nepřipsali žádný bodový zisk. Hosté měli jasný cíl – připsat další turnajový triumf. A nenechali nic náhodě. Hned od začátku jasně směřovali zápas k vítězství. Indiánům se hra proti rychlému soupeři vůbec nedařila a po většinu času se hrálo na jejich obranné polovině.

EWSC JAGUARS PRAHA – RED DRAGONS PRAHA 3:2 (2:1)
V utkání o konečné druhé místo se ujali vedení Draci, ale své vedení neudrželi ani do konce poločasu. Přestože v tomto zápase domácí měli územní převahu, trápili se v koncovce, a proto to ještě v předposlední minutě vypadalo, že budeme svědky prodloužení. O vítězství pro svůj tým rozhodl hráč s příznačným jménem Denis Goll 59 vteřin před koncem základní hrací doby.

Vítězem jednoho z nejvyrovnanějších ligových turnajů v historii se stali hráči týmu New Cavaliers, kteří si do ligové tabulky připsali plný počet 9 bodů. Na druhém místě se umístil tým EWSC Jaguars Praha, když v poslední minutě základní hrací doby porazil třetí Red Dragons. Domácí na svém turnaji bodově neuspěli, což se jim stalo podruhé v historii.

Na závěr zbývá poděkovat celému organizačnímu týmu, osobním asistentům, příslušníkům městské policie Plzeň, ČFEWH, a finančním podporovatelům – Kontu bariéry, Nadaci 700 let města Plzně, nadaci AVAST a městu Plzeň.