Všichni máme za sebou pořádně horké léto, nyní naší organizaci však čeká pořádně nabitý konec roku, který odstartoval soustředěním o uplynulém víkendu. Jaký je náš program na následující týdny? To už se dozvíte v našem velkém přehledu.

1. Akce: Herní soustředění v Praze – 12. 9. – 13. 9. 2015
Touto akcí bylo ukončeno dvouměsíční volno, které bylo všem členům naší organizace vymezeno. Současně se jednalo o přípravu na následný mezinárodní turnaj v Praze. Jak celé soustředění probíhalo, si můžete přečíst v článku „Modrobílí ukončili letní pauzu společným soustředěním v Praze.“

2. Akce: Mezinárodní turnaj POWERCHAIR PRAGUE CUP 2015 – 26. 9. – 28. 9. 2015
Druhý letošní mezinárodní turnaj za účasti všech 4 českých týmů, 1 slovinského, 1 švýcarského, německého a italského. Opět tedy budeme mít možnost změřit své síly s mezinárodní konkurencí. Hracími dny jsou sobota 26. 9. a neděle 27. 9. První hrací den jsou na programu od 9.00 – 17.00 hodin zápasy ve 2 čtyřčlenných skupinách a první kolo playoff. V neděli se odehrají zápasy o konečná umístění od 10.00. Finálové utkání je na programu od 13.30. Turnaj bude hostit Sportovní hala VŠE Třebešín v Praze. Více o turnaji se dozvíte na oficiálních stránkách turnaje zde.

3. Akce: Realizace projektu „Asistent na zkoušku“ v Praze – 16. 10. – 18. 10. 2015
V rámci prvního kola české ligy proběhne náš premiérový projekt „Asistent na zkoušku“, který je realizován ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 1, Západočeskou univerzitou Plzeň a Nadací ČEZ, která projekt zařadila do aplikace ČEZ „Pomáhej pohybem“. Více o projektu si můžete přečíst v článku: „Organizace LENOX rozjíždí nový projekt. Studentům umožní stát se asistentem na zkoušku.“

4. Akce: I. kolo české ligy 2015/2016 – 17. 10. 2015
Po desetiměsíční přestávce bude zahájen další ročník české ligy prvním kolem základní části v Praze. Ligová soutěž doznala řady změn. Mezi nejvýznamnější patří změna termínového kalendáře, kdy ligový ročník začne na podzim a skončí v období následujícího jara. Soutěž je navíc nově rozdělena na základní část a playoff. Počet účastnických týmů zůstává na čtyřech. Do ligových bojů se po roce vrací tým EWSC Jaguars Praha. Naopak pro roční přestávku se rozhodl tým ze Zlína. Někteří hráči tohoto moravského celku o ligové souboje ale nepřijdou, díky šanci působit v pražském týmu Red Dragons Praha.

5. Akce: Týmové soustředění v Plzni – 7. 11. 2015
O prvním listopadovém víkendu proběhne v Plzni víkendové soustřední. V rámci této akce sehrajeme také exhibiční zápasy s týmy New Cavaliers Praha a Red Dragons Praha. Akce bude probíhat v sobotu 7. 11. v prostorách TJ Lokomotiva v podvečerních hodinách, konkrétně od 16.00 – 22.00 hod. Půjde o závěrečnou herní přípravu před III. ročníkem Memoriálu Petra Sulanského. Pro mimo-plzeňské je přichystáno ubytování v prostorách Středního odborného učiliště v Plzni.

6. Akce: Ples handicapovaných v Klatovech – 13. 11. 2015
Naší organizaci čeká premiérový ples handicapovaných, který proběhne v Klatovech v Kulturním domě od 19.00. Cílem této kulturní události je přiblížit volnočasové aktivity určené pro handicapované a umožnit návštěvníkům si tyto aktivity vyzkoušet. Nebudou ani klasické plesové aktivity jako tombola, tanec či soutěže. Současně zde bude zahájena veřejná sbírka, díky níž budou moci účastníci plesu zvýšit cenu vstupenky vložením libovolné peněžité částky do připravených kasiček. Základní cena vstupného byla stanovena na 100 Kč. Více o akci se dozvíte také na facebookovské stránce „Pomáháme smíchem“. V rámci programu se představí např. taneční skupina E-motion či romský nevidomý zpěvák Mário Bihári. Prodej vstupenek bude zahájen v první polovině října. Finančně tuto akci podpořilo město Klatovy a Plzeňský kraj.

7. Akce: II. kolo české ligy 2015/2016 – 28. 11. 2015
O první adventní neděli je na programu 3. ročník Memoriálu Petra Sulanského, který je součástí české ligy. Ligový turnaj, za účasti všech 4 českých týmů, proběhne ve Sportovní hale Západočeské univerzity v Plzni (ulice Univerzitní, Plzeň – Bory). Akce bude zahájena v 9.30 slavnostním zahájením. Na programu je celkem 6 utkání, přičemž týmy odehrají systémem každý s každým 1 utkání.

8. Akce: Vánoční soustředění v Praze – 12. 12. – 13. 12. 2015
Již tradiční závěrečná akce na konci kalendářního roku. A možná přijde i Ježíšek. ????

Kromě výše zmíněných akcí budou probíhat pravidelné tréninky 2x týdně, v úterý a ve čtvrtek od 15.30 – 17:30 hodin v Plzni.