Čtvrté ligové kolo, 29. – 30. 9. 2012, bylo pro nás výjimečné především skutečností, že jsme zároveň byli i klubem pořádajícím. Tedy pro upřesnění, organizace se zhostili hráči s bydlištěm v okolí Plzně. Hodnocení turnaje by tudíž nebylo od nás příliš objektivní a uvidíme, zda zbytek týmů vyjádří své dojmy. První ohlasy se ale nesly spíše v pozitivním duchu, což nás těší.

Co se týče našeho celkového výsledku a projevu na hřišti, tak jsme podali asi svoje standardní výkony. První zápas, také první vůbec na turnaji, nás poslal změřit síly s Tigers. S tímto týmem má několik našich hráčů společnou minulost, proto se nejenom na hřišti dobře známe. I když z konečného výsledku se může zdát něco jiného, Tigři nás ke hře příliš nepouštěli a zle dotírali na branku. Gól ale nevstřelili a vyhráli jsme 4:0.

Před druhým zápasem proti Jaguars každý jednotlivý hráč po předchozích zkušenostech doufal v teoretickou možnost úspěchu ve formě výhry, ale nestalo se tak. Jaguáři byli rychlejší, individuálně bylo vidět na jeho hráčích zlepšení, a odstřelovali naši branku z těsné blízkosti, kdežto nám trvalo mnohem déle se k jejich bráně vůbec přiblížit. Přesto jsme prohráli celkem přijatelným skóre 4:7.

Třetí a náš poslední zápas prvního hracího dne nás čekali Rejnoci, kteří nebyli v nejsilnější sestavě a dokonce si museli půjčit cizího brankáře. Tato okolnost nás vedla k nasazení jiných hráčů do zahajovací sestavy než obvykle, a tímto se stal zápas velice zajímavým. Kluci na speciálech skvěle spolupracovali a Láďa Nedbal si dal první gól. Konečný výsledek 7:1 pro nás.

Druhý hrací den jsme měli změřit síly se soupeřem z nejsilnějších. Tým New Cavaliers se prezentoval v předchozích zápasech výbornou sehraností a kolektivní hrou, která se nám nedaří a to bylo příčinou obrazu tohoto utkání. Soupeř do nás bušil a lákal z obranného bloku chytrými a přesnými přihrávkami za obranu a zpět. Také jeho signály byly velmi efektivní. Když k tomu přidáme přesné střely do naší branky, není určitě výsledek 2:6 pro New Cavaliers naším úplným propadákem.

Celkově jsme tedy obhájili pro nás již skoro tradiční třetí místo. Vyhráli New Cavaliers před Jaguars a za námi byli Tigers před Rejnoky. Individuální ceny získali Standa Cimpa za nejvíce gólů, Ondra Binko byl vyhlášen nej T-stick, v brance se hodnotícím nejvíc zamlouval Michal Prager. Gratulujeme.

V sobotu se také konala valná hromada členů ČFEWH, ale o jejím výsledku budou souhrnné informace v jiném článku.

Věříme, že se plzeňské kolo většině zúčastněných líbilo a navázali jsme úspěšně na skvělá kola předchozí. Děkujeme sponzorům, rozhodčím, asistentům, zapisovatelům, příbuzným, kamarádům, divákům a doufáme, že jste si to užili stejně jako my, hráči Indians ;-).