Michal Enge- Paralympijský reprezentant v hodu kuželkou, základní stavební kámen sestavy SK Indians

 

Ahoj Michale! Nová sezona už je za rohem. Co od ní očekáváš?

V nové sezóně očekávám, že náš tým si minimálně udrží svou kvalitu, kterou jsme měli doposud. Budeme potvrzovat své herní výkony z minulé sezóny. Bude to ale těžké, protože náš kapitán má dočasně „dovolenou“ a taky jsme přišli o kvalitní téčko, se kterým jsme na letošní sezónu počítali.

 

Na velmi vysoké úrovni provozuješ také atletickou disciplínu hod kuželkou. Jak to lze kombinovat s florbalem?

Kombinuje se čím dál tím hůře, protože v atletice se výkony zvedají výš a výš a je potřeba trénovat i mimo hlavní sezónu, abych udržel krok se světovou špičkou. Atletika má hlavní sezónu přes léto. Forball jako halový sport, zase přes zimu. Takže kombinovat to jde, ale už nezvládám věnovat tolik času florballu právě kvůli větší zimní atletické přípravě.

 

Co říkáš na nová pravidla myslíš, že bude hra plynulejší?

Hrači si budou muset zvyknout,ale myslím, že se hra zrychlí. Bude to na prvním kole hodně zajímavé.

Máš nějakou „off season“ přípravu?

Florbalovou? Přiznám se že vůbec. Po létě opráším vozík a budu doufat, že mi to půjde.  😊 Vím, že to je trochu neprofesionální, ale více času už věnuji atletice.

 

Co bys popřál týmu SK Indians do nové sezony?

Určitě si udržet dosavadní výkony a potrápit i favorizované soupeře. S Thenym už čekáme na dodání nových vozíků a věřím, že to bude nový impuls, který nás posune jako tým dál. Třeba to i někoho naláká a rozšíří naše řady. Noví hráči jsou vždy vítáni.

 

Michale díky! Ať se daří!