V sobotu 8. 10. 2017 přivítala třebešínská hala v Praze čtyři florbalové celky, které se naposledy viděli při ligovém klání 23. dubna letošního roku. Tehdy se v play-off EWH ligy radovali z titulu hráči New Cavaliers Praha před Jaguars Praha, Indians Plzeň a Red Dragons Praha.
Během ligové přestávky se ve většině týmů udály drobné změny, Jaguáři a Kavalíři přivítali mezi sebou nové posily, kvůli zdravotnímu stavu si musel dát pauzu Jeník Horák z Red Dragons. Ta největší a nejzásadnější změna postihla tým Indiánů, když nás nečekaně, a o to bolestněji, fyzicky opustil Filip Jakeš. Pro něho, jeho nejbližší a i pro nás samotné jsme chtěli odehrát solidní turnaj, jak to dopadlo posuďte sami.
Úderem 10h začalo první utkání celého dne, a to mezi Indiány a Jaguáry. Do utkání jsme nastupovali s černými pásky na rukávech na uctění památky našeho drahého kamaráda a spoluhráče. Zkusili jsme silného protivníka překvapit hrou na dvě téčka(T-stick) v poli, ale moc se nám taktika a ani hra nevedla. Do poločasu jsme schytali 4 góly, po přestávce však bylo ještě hůře a my odešli z utkání s debaklem 13:0.
Druhé utkání svedlo dohromady Kavalíry a Draky. Kavalíři se do utkání pustili s vervou a stejně jako v první zápase, tak i zde svítil na tabuli na straně vítězů dvouciferný výsledek a to 12:4.
Poté jsme opět přišli na řadu my. Čekali nás Draci, se kterými to bude nejspíš letos přetahovaná o
3.-4. místo. Do zápasu jsme vkročili dobře a dostali se do dvougólového vedení. Pak však po našich chybách Draci snížili a díky mé nalévce Vénovi Uhrovi dokonce i srovnali na 2:2. Od tohoto okamžiku se stav hýbal vždy o branku na každé straně, a to až do závěrečného hvizdu, kdy měly oba týmy po čtyřech gólech. Následovalo prodloužení, které však změnu nepřineslo. Po něm už o vítězi rozhodovali jen nájezdy. Tím šťastnějším týmem, který si připsal výhru jsme nakonec byli my, zápas skončil 5:4.
I následují zápas přinesl hodně vzrušení a vyrovnaný souboj. Postavili se v něm proti sobě obhájce titulu a mistři z let předcházejících, tedy Kavalíři a Jaguáři. Přetahovaná to byla stejná, dokonce i se stejným výsledkem(5:4), jen rozdílným průběhem. Do stavu 3:3 se jednalo o docela běžné utkání, pak ale zaúřadoval rozhodčí a po mylné interpretaci slov Tomáše Suchého, který se nelichotivými slovy vyjádřil k obdržené brance( ulevoval si však sám pro sebe), udělil Tomášovi žlutou kartu a poslal Kavalíry do oslabení. Toho dokázali Jaguáři využít díky brance Denise Golla. Následně přidal pátý gól Standa Cimpa a protože Kavalíři stačili odpovědět už jen jednou, radovali se z výhry Jaguáři.
Po krátké pauze nastoupili Jaguáři proti Drakům. Favorité zápasu zpočátku hráli docela profesorsky a vlažně, vedli sice brzy 3:0, ale netrvalo dlouho a bylo to jen o gól. To Véna Uher na hřišti kouzlil a podtrhoval svůj velmi dobrý výkon i brankami. Ač se do poločasu Jaguáři opět o něco od soupeře odtrhli, stav 6:3 nabízel možnost k nečekané zápletce. Tomu však učinili ve druhé půli rychlou přítrž, když z kraje přidali tři góly po sobě. Přestřelka pokračovala i nadále a zastavila na konečných 16:6.
Poslední zápas obstarali Indiáni a Kavalíři. S naším známým a i tréninkovým partnerem jsme už od začátku tahali za kratší konec a hra se nám nedařila tak, jak bychom si představovali. Soupeř nám sázel góly jeden za druhým a my zvládali pouze korigovat jejich příděl. Po závěrečném hvizdu byl výsledek 10:3 pro Kavalíry.
Za úvodním ligovým kolem udělalo tečku vyhlášení. Prvenství si odnášejí hráči Jaguár Praha, druzí jsou hráči New Cavaliers Praha, třetí Indians Plzeň a čtvrtí Red Dragons Praha. Nejlepší brankářkou se stala Jana Stárková, nejlepším střelcem Stanislav Cimpa, nejlepší T-stick Jiří Táborský.
Po vyhlášení nejlepších hráčů byla našemu drahému Filipovi Jakešovi vzdána čest minutou ticha všemi přítomnými. Děkujeme za projevení úcty a vzpomínky na jeho památku.
Druhé ligové kolo hostíme u nás v Plzni, pokusíme se napravit některé výkony i výsledky, srdečně vás zveme 19. 11. do západočeské metropole.