Nová éra české ligové soutěže odstartovala. V sobotu 17. 10. 2015 začala za účasti čtyř týmů „Česká Powerchair hockey liga“. I. kolo bylo organizováno New Cavaliers Praha, kteří pozvali všechny týmy do sportovní haly Radotín. Zahájení a přivítání hráčů, rozhodčích, kamarádů, dobrovolníků a diváků se ujal Vašík Uher.

Úderem 10:00h už začala naše liga naostro, a to zápasem mezi New Cavaliers Praha a Red Dragons Praha. Ač technické problémy přesadili Tomáše Suchého z divokého oře na klidnou kobylku (sportovní vozík stávkoval), bylo znát, že Kavalíři mají více ze hry. To se také potvrdilo při závěrečném hvizdu, kdy si první výhru nového ligového ročníku vybojovali hráči New Cavaliers v poměru 7:3.

Poté už jsme přišli na řadu my. Na úvod se nám do cesty postavili Jaguáři. První půle byla z naší strany slušná, šance na góly jsme si vytvořili a jen Jana Stárková v brance soupeře nám radost ze vstřelené branky kazila. Do začátku druhé půle se sice třemi góly prosadili hráči Jaguárů, ale hra špatná nebyla a my doufali, že budeme ve zodpovědném výkonu pokračovat dále. Nu chyba lávky, po změně stran se vše rozsypalo jako domeček z karet a jeden gól následoval druhý. Když už bylo v bráně nasázeno 14 banánů, podařilo se aspoň jeden dopravit do té opačné i nám. Celkově zápas skončil vysokým vítězstvím Jaguars Praha 15:1.

Před třetím utkáním byla Jaguárům dána delší chvíle na oddech, neboť následoval mač mezi ligovými mistry z předešlých let. New Cavaliers bez J. Horáka a s T. Suchým jen na civilním vozíku Jaguárům srdnatě vzdorovali, ale na lepší výsledek než prohru 5:1 jim to nestačilo.

Druhé naše utkání mělo potvrdit, že boje o nejspíše třetí místo v tabulce budou velmi vyrovnané. Red Dragons, kteří se nám postavili, nezačali nejlépe a my se mohli radovat z brzkého vedení. Podařilo se nám dát i druhý gól, postupem času se však ke slovu dostali i Dragons a když zazněl závěrečný hvizd, stálo na ukazateli 2:2. Poprvé v sezóně se tak vyzkoušelo pravidlo při nerozhodném výsledku a to prodloužení na 5 minut. Moc času od začátku prodloužení neuběhlo, když se balónek zatoulal za záda brankáře Red Dragons a my se mohli těšit z 2 ligových bodů.

Po prodloužené přestávce nás vzápětí čekalo poslední vystoupení v radotínské hale, a to proti bratrům Kavalírům. První půle s Jeníkem Vaňkem a Fílou Jakešem na lavičce nedopadla podle našich představ, kdy soupeř dal čtyři góly, kdežto mi nezaznamenali úspěch žádný. Po změně stran a vystřídání se přeci jen urodilo i na naší straně a my se loučili s I. ligovým kolem výsledkem 7:3 ve prospěch New Cavaliers.

Závěrečný zápas obstarali Jaguars Praha a Red Dragons Praha. Rozjetí Jaguáři soupeře nešetřili a stejně jako s námi se dobrali i nyní dvouciferného výsledku. Konečné skóre se zastavilo na 17:1.

Poslední slovo patřilo organizátorovi celé akce a skvělému spíkrovi Vášovi Uhrovi, který předal pohár za první místo Jaguars Praha a ocenil výkony hráčů na jednotlivých postech. Nejlepším střelcem se stal Standa Cimra s 21 přesnými zásahy, nejlepším gólmanem Jana Stárková se 100% úspěšností (oba Jaguars Praha) a nejlepší T-Stick Jitka Kodadová – Indians Plzeň.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem našim asistentům, doprovodům a účastníkům projektu „Asistent na zkoušku“ za skvěle odvedenou práci.

Rádi vás všechny pozíváme na kolo druhé, které pořádají Indians Plzeň 28. 11. 2015. Těšíme se na vás.