Obdobně jako u tažného ptactva, tak i u Indiánů nastává po chladných měsících návrat ze zimního tábořiště zpět na známá lovecká území. Nováček EWH, SK Indians Plzeň v přestávce mezi ligovým ročníkem 2011 a 2012 zatoužil okusit pocity z míst, dosud jimi neprobádaných.
Složený z lovců, jejichž část už mnohými bitvami prošla a posílený o bojovníky nabírající čerstvé zkušenosti, vydal se 17. 3. 2012 na Pankrác. Sem byly pořádajícími Jaguáry sezvány další čtyři oddíly, kromě Indiánů také New Cavaliers Praha, Rejnoci ze Zlína a po roční pauze navrátivší se Tigers z Janských Lázní.

Zahájení ligového ročníku 2012 obstarali na palubovce sportovní haly TJ Pankrác Jaguáři s Rejnoky a stejně tak, jak zakončili loňský ročník, tak odstartovali ten nový. S nasazením, dobrou taktikou, napadáním soupeřů už na jeho polovině a kvalitou v poli postupně Jaguáři vyhráli všechna svá utkání. Čekal se jejich vyrovnaný mač hlavně s New Cavaliers, kteří však oslabeni o nejproduktivnějšího hráče z loňska J. Horáka a po ne zrovna povedeném výkonu, nenaplnili očekávání svá i přihlížejících fandů a prohráli sice jediný, ale o to prestižnější zápas 2:6.
Po tomto zápase začal poprvé vpisovat své znaky do historie EWH ligy i tým ze západočeské metropole Indians Plzeň.

Našim soupeřem byli Tigers. Po nesmělém začátku, kdy nám skončily v síti dva góly, se průběh hry trochu vyrovnal a po čase zásluhou Michala Engeho rovněž i skóre. Přes snahu P.Sulanského, který nám radou i precizní pojetím vštěpoval zákonitosti florbalu na el. vozících, se nám nadějný výsledek nepodařilo udržet. Řadou větších či menších chyb z naší strany se z vítězství 5:2 nakonec mohli radovat hráči Tigers.

Posledním střetnutím sobotního dne byl duel mezi Indiány a Rejnoky, kteří se také zkraje ujali vedení 1:0. Za tohoto stavu byla v náš prospěch odpískána penalta, kterou J.Thenot zahodil, když poslal míček mimo bránu vedle levé tyčky. I nadále se hrálo otevřené utkání se šancemi na obou stranách. Po faulu na J.Thenota, který se plavmo ocitl i s vozíkem na levém boku, nám byla dána možnost hrát 2 minuty přesilové hry. Tu a i další možnosti jsme však nevyužili, a po dalším gólu zakončili den porážkou 0:2.

V neděli ráno čekal náš kmen doslova křest ohněm. Vyšlápnout si na nás chtěli domácí. Přes výborné zákroky našeho spolehlivého brankáře Lukáše Kroupy, dobré obranné zásahy Ládi Nedbala a bojovnost všech ostatních na hřišti jsme si odnesli 13 banánů v brašně.
Poslední naše vystoupení proti milým spřáteleným New Cavaliers jsme si užívali ve větší pohodě a přes výsledek 1:7 (třetí trefu zaznamenal M.Enge) si dobře zahráli. Mimochodem výbornou hru předvedla Markétka Petráčková, která zatížila naše konto čtyřmi trefami.
Ve slušné formě a hlavně s dvěma výhrami na svém kontě nakonec odjížděli do Zlína spokojení Rejnoci. Pouze jednou se pak mohli radovat možná trochu překvapivě Tigers.
Chtěl bych všem Indiánům poděkovat za odhodlání, obětavost, bojovnost a chuť stále na sobě pracovat. Věřím, že až se představíme příště v plné sestavě a tedy i s J. Vaňkem, budou naše skalpy sedět pevně na hlavách a soupeři poznají, jak má vypadat řádná indiánská show.

Konečné pořadí prvního kola EWH dopadlo následovně:

1. Jaguars Praha 12b.
2. New Cavaliers 9b.
3. Rejnoci Zlín 6b.
4. Tigers Jánské Lázně 3b.
5. Indians Plzeň 0b.

Na závěr bych rád ocitoval slova Lukáše, s kterými se ztotožňuji: Doufám, že jsme si všichni hru užili, protože o to jde především!! Jsem moc rád, že vás mám všechny v týmu a mohu s vámi hrát. DÍKY!!!