Ve dnech 15. – 16. 6. 2013 se konalo za účasti všech pěti českých týmů druhé kolo EWH ligy ve Zlíně. Už v pátek 14. 6. se hrnul jeden vlak za druhým s cenným nákladem směr Otrokovice. Spolu s Jendou Horákem z týmu New Cavaliers jsme ve stejný den stíhali nejprve poslední zkoušku letního semestru, abychom v kvapíkovém tempu následně dojeli včas na nádraží a za pomoci dvou prvních žen nastoupili do kupé. Cesta, ač dlouhá, probíhala v poklidu a v Otrokovicích téměř zbyl i čas na pizzu. Do Zlínského azylu se pak s námi vezl v buse i Tomáš Suchý (New Cavaliers Praha) se svou drahou sestřičkou.

Po příjezdu nás čekalo vítání s milými a vzácnými tvářemi místních i všech, kteří už okusili místního moku i všelijaké many. I my jsme jeli svlažit své vyprahlé dutiny, ale vše s mírou neb druhý den se hrály tři náročné a důležité mače.

Zahájení ve stejné hale potěšilo a navnadilo k dobrým výkonům. Menší čáru přes rozpočet vystavila slavnost maturantů, která probíhala o patro níže, a naše hlučení ji přespříliš rušilo. Byla tudíž vyhlášena přestávka, která se využila ke schůzi federace EWH a zvolení nového zástupce hráčů. Tím se po jednoznačném hlasování stal Vladimír Šmilauer z Jaguárů.

Jako první nastoupili v sobotu na palubovku New Cavaliers proti Tigers.