V pražské sportovní hale v Radotíně se v sobotu 12. 3. 2022 uskutečnilo III. kolo Powerchair hockey ligy. Oproti původnímu plánu se představily pouze tři týmy, neboť slovenští BlueSky Butterflies Bratislava do Prahy neodcestovali z důvodu onemocnění covid-19. Jako první se spolu střetly New Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň. Náš tým nastupoval bez svého kapitána a nejlepšího hráče Jana Vaňka a na hře i konečném výsledku to bylo znát. Během dvou minut padly do naší branky dva góly. Pak sice zásluhou Jiříka Táborského od Kavalírů naskočila na světelné tabuli jednička i na naší straně, díky vlastnímu gólu, ale poté už zase padali balonky do naší sítě. My jsme se bohužel prosadili během zápasu už jen dvakrát a s přídělem 13:3 mohli začít přemýšlet o druhém zápase.

Mezitím se spolu utkali týmy, které letos myslí na titul, a to Jaguars Praha a New Cavaliers Praha. Čekal se velmi vyrovnaný souboj a začátek tomu i nasvědčoval, když po brance Jiříka Táborského vyrovnal po chvíli Lukáš Zuzánek. Kavalíři však během zápasu utekli pořádajícím Jaguárům na rozdíl pěti branek. V závěru už jen Stanislav Cimpa snižoval na konečných 6:2.V dalším mači jsme se po krátké přestávce představili opět my, a to s Jaguars Praha. I v tomto střetnutí se hrálo převážně podle jedněch not, a to těch domácích. My se během zápasu dokázali prosadit pouze jednou díky Jendovi Kubovému, zato soupeř zasypal naši branku čtrnácti přesnými zásahy. Do posledního našeho zápasu jsme odcházeli s přídělem 14:1.

Následující střetnutí s Kavalíry začalo podle známého scénáře, jen ty góly do naší sítě nenapadali hned v úvodu. I tak v poločase oznamovala světelná tabule pět přesných zásahů za naším gólmanem. Poté Kavalíři prostřídali sestavu a my díky tomu mohli odejít z druhé půle smírně 2:2. Celkový stav tak byl tak 7:2 pro tým New Cavaliers Praha.

V posledním zápase si to opět rozdali Kavalíři s Jaguáry. Tentokrát bylo utkání velmi napínavé a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Konec zápasu však vyšel lépe New Cavaliers Praha, kteří dvěma brankami v závěru překlopili vítězství pro sebe při výsledku 5:3.

Před posledním ligovým kolem, které se uskuteční 23. 4. 2022 v Hrdějovicích je na 1. místě New Cavaliers Praha, na 2. místě Jaguars Praha, na 3. místě Indians Plzeň a na 4. místě BlueSky Butterflies Bratislava.

Moc děkujeme všem dobrovolníkům a asistentům i z řad studentů klatovské zdravotnické školy za jejich pomoc a nasazení při ligovém turnaji, bez vás by to nešlo. Velké díky patří také trenérům, za trpělivost a rady, které nám během utkání sdělují. Příště snad potěšíme lepší hrou i výsledkem. Napsal Jan Thenot