Podzimní ne zrovínka hřejivé podnebí provázelo v pátek 10. 11. 2017 příjezd týmů do města zlatavého moku. Už v sobotu ráno měly totiž mezi sebou začít poměřovat síly čtyři florbalové celky – tři pražské a ten domácí plzeňský. My Indiáni jsme měli sraz v hale Západočeské univerzity v podvečerních hodinách, a protože se před týdnem měnil čas, byla v době našich příjezdů tma tmoucí. Co obnáší taková příprava? Je to spousta různého materiálu, od lepicích pásek, nůžek, papírů a měřícího pásma až po mantinely, kterých je potřeba k postavení hřiště a zázemí kolem něho. A hlavně ruce našich zlatých dobrovolníků, na kterých visí hlavní díl práce, ty zejména. Když se práce podařila, najeli Indiáni na hřiště a dali si páteční předzápasový trénink. Chvíli před 22h jsme se sbalili a zamířili do Park hotelu Plzeň, který se stal po dvě noci naším útočištěm.

Sobotní ráno začalo mimo probuzení a ranní hygieny skvělou snídaní v hotelu, takže co se týče přípravy a pohody před samotnými zápasy, nemělo to chybu. Než zazněl první hvizd, byli všichni účastníci přivítáni náčelníkem Lukášem Kroupou a předsedou naší florbalové federace Václavem Uhrem, který popřál všem dobrou hru a hodně štěstí.

A pak už to začalo, úderem 10h se proti sobě postavili Jaguáři a Draci. Bylo znát od prvních okamžiků, kdo bude na hřišti pánem. Za první minutu vedli Jaguáři 2:0 a minutu na to padli tři další branky. Jak bude zbytek zápasu vypadat, bylo zřejmé. Útok za útokem se řítil na branku Red Dragons a i když Draci bojovali, co to šlo, konečný výsledek 24:1 jim žádnou radost neudělal. Čestný zásah si za poražené připsal Jiřík Táborský ml.

Hned poté se začali na hřišti prohánět Indiáni s Kavalíry. Jelikož jsme nad New Cavaliers vyhráli na prvním kole v Praze, věřili jsme, že by se nám něco podobného mohlo povést i na domácí půdě, zvláště když Kavalírům chyběl indisponovaný kapitán Tomáš Suchý. Ve druhé minutě se také Indiáni ujali vedení a to zásluhou Míši Engeho. Když do deváté minuty přidali po brance i Jan Vaněk a Markétka Petráčková, začalo být zřejmé, kdo asi odejde z tohoto mače jako vítěz. První poločas nakonec skončil 6:2 pro nás, a protože druhý se povedlo přesně okopírovat, mohli se po závěrečném hvizdu radovat domácí z výsledku 12:4.

Dalším v pořadí bylo utkání posledních finalistů ligy, ale jak už jsem psal výše, bez T. Suchého bylo takřka nemožné vyválčit z tohoto mače byť jen jediný bod pro Kavalíry. Úvod zápasu dal ale všem možnost pocítit závan překvapení, a to když během první minuty šokovala Michaela Brabcová obranu Jaguárů a dvěma přesnými zásahy poslala svůj tým do dvoubrankového vedení. Opaření Jaguáři se nějaký čas hledali a našli se v minutě šesté, kdy Standa Cimpa snížil na 2:1. Tato trefa favorita utkání nakopla a do poločasu se stav otočil na 2:6. Ve druhém už bylo jasné, kdo drží opratě zápasu pevně ve svých rukou. Nakonec skončilo toto střetnutí 14:3 pro Jaguars Praha.

Ve čtvrtém utkání dne nám postavil los do cesty Red Dragons Praha. Skóre zápasu, ve kterém se na hřiště dostali postupně všichni Indiáni, otevřel v první minutě Míša Enge. Do poločasu jsme přidali ještě dalších šest branek, před závěrečným dějstvím hry tak platilo 7:0 pro Indians Plzeň. Úvod druhé půle jsme asi trochu zaspali, neboť Jan Kubový zaznamenal hned v šestnácté minutě čestný zásah hostů. Na to odpověděl v sedmnácté Láďa Nedbal gólem na 8:1. Po něm se ještě 5x trefila přesně Markétka Petráčková a my odcházeli z utkání vítězně 13:1.

Po nás si poslední zápas dne odehráli Kavalíři s Draky a zeleno-bílí vůbec ty v černo-červené nešetřili, i když úvod utkání měl podobně šokující průběh jako už jeden dnes hraný duel. Draci totiž překvapili svého soka a v první minutě vedli 2:1. Byly to však jediné dvě branky, které prošly za záda brankáře New Cavaliers. Od druhé minuty si otevřeli Kavalíři střelnici a zatížili konto soupeře 18 přesnými zásahy, výsledek nakonec vyzněl přesvědčivě 19:2 pro New Cavaliers.

Poslední zápas dne a zároveň jakési vyvrcholení celého ligového kola obstarali domácí Indians Plzeň s Jaguars Praha. A bylo se na co dívat. Do vedení se dostali první Indiáni, když v šesté minutě přesně cílil Jan Vaněk. Za tři minuty srovnával na 1:1 Standa Cimpa. Ten samý hráč pak hned minutu na to poslal i Jaguáry do vedení. Už to vypadalo, že těsným vedením soupeře skončí poločas, když krásně zpoza branky nahrála Markétka před bránu Míšovi Engemu, který vteřinu před koncem první půle srovnal na dílčích 2:2. Začátek druhé půle nám ale nevyšel a předznamenal i další vývoj celého mače. Po brankách v 16 a 18 minutě nám utekli Jaguáři na rozdíl dvou gólů. V devatenácté minutě ještě vykřesal jakous takous šanci na bodový zisk Jan Vaněk, když snižoval na 4:3, ale veškeré naše šance pohřbil dalšími třemi přesnými zásahy Standa Cimpa. Vítězství 7:3 si tak z našeho hřiště odvezli Jaguars Praha. Druzí skončili Indians Plzeň, třetí New Cavaliers Praha a čtvrtí Red Dragons Praha.

Večer čekalo na všechny týmy pohoštění a vyhlášení v Park hotelu Plzeň, kam v rámci pětiletého výročí vzniku našeho klubu byli pozváni i další hosté, kteří měli co dočinění s Indiány za dobu jejich existence. Podávala se polévka s játrovými knedlíčky, kachna se zelím a bramborovým knedlíkem a na závěr chutný zákusek. Byly předány poháry za umístění II. kola ligy a vyhlášeny ceny:  1. místo – Jaguars Praha, 2. místo – Indians Plzeň, 3. místo – New Cavaliers Plzeň, 4. místo – Red Dragons Praha. Cenu pro nejužitečnějšího hráče obdržela Michaela Brabcová, cenu fair-play pak náš kapitán Jan Vaněk. Během večera přišlo i na překvapení pro rodiče našeho náčelníka Lukáše Kroupy, který jim kyticí a dárkovým košem poděkoval za jejich podporu a obětavou pomoc. K tomu se s radostí přidáváme i my, vychovali totiž skvělého a šikovného mladého muže, díky kterému Indians Plzeň funguje tak, jak se mohli všichni přítomní přesvědčit na vlastní oči a k našemu velkému potěšení. Poté se už na podiu rozeběhla zábava, při které nám do tance hráli báječní Flying Parties a kdo to s námi vydržel, mohl křepčit, bavit se a popíjet až do 1h ranní.

Poděkování za celý slavnostní večer patří Park hotelu Plzeň, velice rád bych také poděkoval Jiříkovi Sapouškovi, jenž pro nás vytvořil super plošinu, díky které jsme se mohli bezpečně dostat na sál i ze sálu. Za podporu Memoriálu Petra Sulanského a Filipa Jakeše děkujeme městu Plzeň, Plzeňskému kraji, Plzeňským městským dopravním podnikům, Kontu Bariéry, Decathlonu Plzeň, ČSTPS a České federaci powerchair hockey. V neposlední řadě patří veliké poděkování také našim dobrovolníkům a kamarádům, bez nichž by se nic, co Indiáni za svou dobu existence prožili, nestalo.