Začátek roku 2013 nám připravil těžkou ránu v podobě předčasného úmrtí našeho drahého kamaráda a kapitána v jedné osobě Petra Sulanského. Úvodní kolo ligy 23. – 24. 3. 2013 pořádané New Cavaliers tak pro nás bylo velkou neznámou. Jediné co jsme naprosto jasně věděli, byla snaha uctít Péťovo památku, pokusit se potěšit ho předvedenou hrou i výsledky a tam nahoru mu dát vědět, že je tu navždy s námi.

Díky přátelství, kavalírskému chování a chuti s námi hrát, nastoupil s námi do prvního zápasu v indiánském dresu kamarád, dříve zelené barvy hájící T-stick, Jiřík Němeček. Ač zpočátku a téměř i po celý turnaj, souhra vázla a my se na hřišti hledali, nebyl to z naší strany takový propadák jako loňský začátek.

Úvodní mač, který byl zahájen minutou ticha, obstarali na Péťovu počest Indians Plzeň a New Cavalier Praha. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, bojovalo se o každý píď haly na Třebešíně, ale zabránit porážce 2:9 bohužel nebylo v našich silách.

Velmi napínavý a vyrovnaný zápas se následně odvíjel mezi Tigers Janské lázně a Rejnoky ze Zlína, kde se hrálo nahoru dolů. Srdnatý boj oslabených Rejnoků, kteří díky nemoci nemohli postavit Haničku a Davídka Hrabčíkovi, doputoval po nerozhodném stavu 3:3 do prodloužení, ve kterém se nakonec mohli Rejnoci a s nimi i zapůjčení hráči z jiného týmu radovat z výhry 4:3.

Asi předčasným vyvrcholením bylo střetnutí mezi loňským mistrem Jaguars Praha s New Cavaliers. Vedení se ujali po dvakrát Jaguáři, ale bojovný týmový výkon Kavalírů dokázal nejdříve dostat utkání do nerozhodného stavu, v závěru pak otočit a díky parádní akci Markétky Petráčkové sebrat Jaguárům všechny body po výhře 3:2.

Druhým náš zápas nepostrádal napjetí. Ujali jsme se sice nad Rejnoky vedení, ale ti se drželi po celý čas na dostřel. Během střetnutí se stav vzdálil jedinkrát o dva góly a to na 4 ku 2, ale ke konci bojovníci ze Zlína vsítili kontaktní branku a do konce zápasu ohrožovali naší svatyni ze všech pozic. Štěstí však stálo při nás a my si odnesli první ligové vítězství roku 2013.

To co se v sobotu nepovedlo Rejnokům, však díky naší slabé chvilce na začátku druhé půle a také v závěru celého utkání, dokázali Tigers. Po první půli jednoznačné utkání, kdy stav na obrazovce monitoru ukazoval naše vedení 4:0, jsme totálně zpackali a náskok prohospodařili. Šikovný soupeř dokázal srovnat a v prodloužení vsítit vítěznou branku. Budiž to pro nás poučení do dalších kol.

Posledním na koho náš kmen narazil, byl loňský mistr Jaguars Praha. Sice jsme se ujali proti favoritovi už po minutě hry vedení, ale nebylo v našich silách udržet ho moc dlouho.

Za chvíli přišlo vyrovnání a poté se kupili přesné trefy už jen do naší sítě. Konečným skóre 7:1, tak bylo dáno naše poslední letošní vystoupení v prvním kole ligy, v nově poskládané sestavě. Skončili jsme tak se 4body na třetím místě za vítěznými New Cavaliers a Jaguars, čtvrtí byli Tigers a pátí Rejnoci.

Během celého kola se bohužel objevily drobné komplikace způsobené organizačním šotkem, který později nedovolil odehrát všechna utkání na hřišti s klasickými rozměry. Ukázalo se však, že hráči, pořadatelé a celé seskupení kolem EWH se nedá jen tak rozházet a ač ne úplně standardně, podařilo se odehrát vše, jak bylo naplánováno.