25. 5. 2019 se v pražské sportovní hale Třebešín konal závěrečný turnaj Play-off, který rozhodl o konečném pořadí týmů v České Powerchair Hockey lize 2018/2019.

Mistrem České Powerchair Hockey ligy 2018/2019 se stali Jaguars Praha a dokonali tak vítězný hattrick z let 2017 a 2018. Jejich soupeřem byli stejně jako loni SK INDIANS Plzeň. Ještě před prvním finálovým soubojem byl na programu závěrečného turnaje play off 25. května v hale Na Třebešíně zápas o třetí místo.

Derby týmů spolku Flor-in dopadlo podle očekávání lépe pro New Cavaliers Praha. Kavalíři celý zápas kontrolovali a vyhráli přesvědčivě 18:2. Druhý vzájemný souboj měl podobný průběh a Red Dragons dostali o dvě branky méně. Na výsledku se projevila absence kapitána Červených draků Václava Uhra, který chyběl ze zdravotních důvodů.

Finálová bitva se od začátku vyvíjela lépe pro Jaguáry. První zápas ovládli v poměru 9:2 a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Druhý zápas přinesl drama. Až do druhé půle totiž Západočeši drželi bezbrankovou remízu. Pak přišly chyby v obraně, porucha vozíku a vynucené střídání. Jaguars překvapení nepřipustili a když Indiáni neproměňovali brejky, přišel trest. Pražský tým uzavřel letošní domácí ligu výhrou 8:0. Děkujeme všech hráčům a personálu za celoroční práci i výkony. Těšíme se znovu v září!

Nejlepší hráči České PowerchairHockey ligy 2018/2019.

Nejlepší střelec a hráč Stanislav Cimpa (Jaguars Praha) za čtyři turnaje základní části nastřílel 57 gólů a k tomu na své konto připsal 13 asistencí.

Nejlepší brankářkou se stala Jana Stárková (Jaguars Praha), která v soutěži dosáhla 86% úspěšnosti.

Titul Nejlepší hráč s T-stick vybojovala Jitka Kodadová (SK Indians Plzeň), která ve speciálním výpočtu získala 33, 74 bodů.

Konečné pořadí týmů ČeskePowerchairHockey ligy 2018/2019 je tedy následující:

  1. JAGUARS Praha
  2. SK Indians Plzeň
  3. New Cavaliers Praha
  4. Red Dragons Praha