Dne 2. 8. 2012 – 5. 8. 2012 se náš tým Indians Plzeň zúčastnil velmi dobře obsazeného turnaje, který měli, pod svým pořadatelským dohledem, na starosti naši drazí spřátelení New Cavaliers ze spolku Flor-in. Na vozové hrátky pod uzavřenou střechou se sjelo 10 skupin bojovníků na železných ořích. Tři z nich pocházeli zpoza naší západní hranice, další tři přijeli z jihu Evropy, jeden přicestoval ze země tulipánů a o zbytek obsazení se postarali tři domácí týmy.

S nejvyššími ambicemi se nahlíželo na německy hovořící družstvo „ Torpedo Ladenburg “ a na někoho z italských účastníků, kteří opanovali ročník loňský. Slušnými šancemi na dobrý výsledek se netajili jak pořádající New Cavaliers, tak také Indiáni z Plzně. Posíleni o Ondru Binka jsme chtěli zatápět silným italským a německým hráčům i kamarádům z Kavalírů. Čáru přes rozpočet nám však udělalo známé pořekadlo „ Nemoc nechodí po horách, ale po lidech “, které se přímo otisklo do zdravotního stavu našeho nejlepšího playera Jeníka Vaňka. Ač se hodně těšil, obtíže, které si na něj zasedly, ho za námi nepustily.

Lité boje se udály na dvou hřištích, kde se ve skupinách po pěti účastnících postupně utkal každý s každým. Prvním z cizích nájezdníků, se kterým Indiáni změřili své síly a vlastně vůbec první zahraniční zkušeností našeho kmene byli Black Knights Dreieich. Ač jsme svoji kůži neprodali lacino, konečný výsledek vyzněl jasně v náš neprospěch 5:0. To New Cavaliers na opačném hřišti šokovali Torpedo Ladenburg, když s tímto německým favoritem remizovali 2:2.

Nejvyšší porážky se nám dostalo od Darco Sport Albalonga, kteří nám nadělovali až do konečného stavu 9:0. Ukázali nám, jak rychlá dokáže být hra v jejich podání a kde všude máme mezery. Jako jeden ze dvou týmů také uhráli s Ladenburgem remisu v základní době a o finále přišli až v prodloužení.

Naším cílem se po zeštíhlení sestavy stalo umístnění do 4.místa základní skupiny a možnost vyzvat prvního z té druhé , favorita na celkové vítězství, „Torpedo Ladenburg“. Rozhodnout o tom měla poslední hra, do které nám byli přiděleni New Cavaliers B, kterým stejně jako nám vypadli z původní sestavy některé posily. Napínavý souboj dvou spřátelených a dobře si rozumějících kolektivů dopadl lépe pro nás, kdy po stavu 1:0 čekal na Indiány soupeř z nejtěžších.

Ač bez svého nejlepšího „ Emmeringa“ hráli si s námi Ladenbuští jako kočka s myší. Konečný výsledek 8 ku 1 byl však i potěšující, a to ze dvou důvodů. Prvním bylo zjištění, že dostat dvouciferný výsledek snad už je pasé a druhým byla stále se zlepšující hra Míši Engeho, který vsítil gól do sítě soupeře bravurně provedenou penaltou.

V boji o konečné umístění jsme pak podlehli Kavalírům 5:0 a ve slušně hraném mači nakonec i All Blacks Genoa 3:1. Děkuji všem spoluhráčům za chuť poprat se soupeři zvučných jmen, dokonalejší technikou i s hráči, jejichž kvality jsou nesporné. Moc děkuji Ondrovi Binkovi za výpomoc, která byla na jedničku a také za zpříjemnění společně tráveného času s rudokožci.