V neděli 27. 2. 2022 přivítala sportovní hala TJ Pankrác tým Indians Plzeň. Blíží se nám III. kolo České Powerchair Hockey ligy a je tudíž potřeba se na nadcházející zápasy důkladně připravit.

Už před 10h se před vchodem do haly vítali trenéři Iva a Zdeněk s hráči i jejich doprovody a s asistenty, kteří do Prahy na soustředění přijeli. Své první pražské soustředění si s námi odbyla Karin, kterou hra nesmírně baví a v budoucnu by jistě ráda zasáhla i do soutěžního utkání. Po postavení mantinelů, uložení branek a nalepení brankoviště si hráči vzali míček na své hokejky či téčka a kroužili s nimi kolem hrací plochy. Pak si slovo vzala trenérka Iva a vysvětlila nám princip úvodního cvičení, kterých nás během dne čekalo ještě několik. Střídavě jsme se tak pouštěli do útočné hry a nemohla samozřejmě chybět i ta obraná, kde se hráči prostřídávali při jednotlivých úkolech.

Z výšky na nás dohlížel i dron, bravurně pilotovaný Eliškou, a tak nebude nouze i o velmi zajímavé pohledy seshora. O Eliščiny fotografie, na které se vždy každý z nás těší, nebudete samozřejmě také ochuzeni. Své místo měla i pauza na oběd, během níž byl čas popovídat a probrat věci, které se netýkají pouze florbalu.

Po druhé fázi tréninku přišlo na řadu přátelské zápolení, kde si nikdo nic nedaroval, ale jen pouze v rámci pravidel. Poté už přišel čas složit zpět mantinely, vrátit zdejší povrch do počátečního stavu, naložit vše co jsme si přivezli s sebou zpět do aut, rozloučit se a vydat se do svých domovů.

Už brzy zjistíme, jak se nám soustředění povedlo, zda pokyny trenérů máme pevně uložené ve svých myslích a dokážeme je uplatnit i na hřišti, neboť už 12. 3. 2022 budeme na III. kole ligy v pražském Radotíně poměřovat své síly s dalšími třemi týmy České Powerchair hockey ligy. Přijďte se podívat a podpořit nás třeba potleskem, snad si ho budeme moci zasloužit.

Na závěr bych rád jako obvykle poděkoval všem zúčastněným hráčům za nasazení, trenérům za rady a pokyny na hřišti a našim báječným asistentům a kamarádům za veškerou pomoc, kterou se nám od nich v míře vrchovaté dostalo a dostává.