První červencový týden se už po šesté sjela do Buňkova (2. – 9. 7. 2016 kemp v Břehách u Přelouče) banda vozíčkářů a jejich kamarádů z řad doprovodů a asistentů, aby si užili společných večerů při skleničce vínka, při stolních i jiných hrách, ale hlavně aby během 5 dnů nacvičili různé herní kombinace a řádně si při florbalových trénincích dali do těla.

Do půli týdne nás zejména honila po sportovní hale v Přelouči trenérka Iva Drugová, po jejím odjezdu si nás vzal na starost trenér Zdeněk Šperer. Tréninky se skládaly z nácviku možných herních situací a zdokonalování techniky hry. Poněvadž se na kemp sjelo kolem 30 hráčů ze všech koutů republiky, byly tréninky rozdělené pro dvě přibližně stejně početné skupiny a to na kavalírské a indiánské, které byly v závěru zpestřené vlastní hrou. Tak to chodilo od neděle do středy, čtvrtek byl herní po celý den.

Po trénincích měl každý možnost bavit se podle svého, byly však dny, kdy nám organizátorka kempu Markétka Petráčková připravila překvapení například v podobě show dvou mladých slečen, které ohnivými efekty ozářily večerní tmu a potěšily oko kolem sledujícího obecenstva.  Velkou radost a potěšení přivodil příjezd jednatele firmy Autoškola Peml, pan Pavel Peml, který prezentoval automobil s názvem Elbee. Automobil je určený pro řidiče-vozíčkáře, který po celou dobu řízení zůstává na svém vozíku. Jde o český unikátní výrobek, kterým lze dosáhnout 80 kilometrovou rychlost. Představena a i propůjčena k odzkoušení  nám byla elektro-tříkolka, která se stala velikým lákadlem pro všechny přítomné.

Jako už každoročně byl kemp ukončen pátečním opékáním čuníka, který neměl chybu. Nevšední bylo předávání cen nejlépe hodnoceným hráčům, které svou přítomností okořenil známý milovník všeho zvířectva a výborný společník Zdeněk Srstka, který svým vtipem a grácií dodal všemu slavnostní nádech.

V sobotu ráno se všichni vydali směrem ke svým domovům a se vzpomínkami na ten letošní, se začali těšit na kemp příští. Fotky ze soustředění najdete zde.