Během víkendu 23. – 24. 7. 2016 se sjelo do hlavního města ČR sedm týmů, tři zpoza našich hranic – Black Knights Dreieich z Německa, Dream Team Milano z Itálie, Trouble Makers ze Slovinska a k nim se připojily všechny čtyři hrající českou EWH Ligu. První den se hrálo každý s každým, z čehož vykrystalizovala skupina prvních čtyř týmů, které se den druhý střetly v boji o přední příčky, zbylé tři týmy, jež obsadily 5 – 7 místo se ve vzájemných zápasech utkaly o konečné umístění.

Indiáni se v prvním zápase střetli s bratry Kavalíry, a ač byl pro nás poločasový stav příznivý, ve druhé půli se zejména do naší branky valil gól za gólem a my prohráli 7:3. Po krátké přestávce nás čekal vzápětí druhý mač, a to s Red Dragons Praha. Vedli jsme v něm 1:0 a 2:1, ale závěr zápasu nám nevyšel, když jsme 8s před koncem obdrželi branku na 2:2. I do třetice nás čekal po jednozápasovém oddechu souboj s českým týmem v podobě Jaguars Praha. I když jsme měli snahu a dlouho drželi s favoritem krok, výsledek 6:0 o tom moc nevypovídá. V dalším utkání jsme změřili síly se slovinským Trouble Makers. Nevím proč, ale i zde jsme odehráli solidně pouze první půli, když byl stav nerozhodný 2:2, ve druhé si soupeř otevřel střelnici, zato my pálili jen slepými a odnesli si příděl 10:2.

Největší školou a ukázkou dravosti, i když někdy i přeháněné, bylo střetnutí s Black Knights Dreieich, kteří od začátku nenechali nikoho na pochybách, kdo je tu pánem. Do naší sítě poslali přesných 12 střel, nás může těšit, že jsme zatížili konto jejich brankaře 3 zásahy. Poslední naše sobotní vystoupení bylo asi to nejlepší. S Dream Team Milano jsme předváděli dobrou obranu hru i hru dopředu a s tímto předním italským týmem uhráli solidní výsledek 3:6.

V neděli nás čekal boj o 5-7 místo. Podruhé jsme narazili na New Cavaliers a podruhé odcházeli poraženi, když nám nevyšla zejména první půle utkání, tentokrát s výsledkem 6:2. Abychom neskončili poslední, velela nám povinnost v posledním zápase zvítězit. S Red Dragons to bylo také velmi napínavé a to do stavu 2:2, poté se nám podařilo utéci o dva góly a do konce mače jsme si vedení udrželi, výsledkem byla výhra 7:3 a konečné 6. místo v turnaji.

V semifinále se proti sobě postavili Black Knights s Jaguáry 8:2 a Dream Team s Trouble Makers 8:6.

Aby alespoň jeden český tým byl na stupních vítězů, bylo potřeba, aby Jaguáři porazili Trouble Makers. Boj o třetí místo byl velmi vyrovnaný, když Jaguárům scházel k vyrovnání ke konci zápasu jeden zásah, bohužel co se nepodařilo českému týmu, povedlo se tomu slovinskému a po výhře 7:5 brali bronz Trouble Makers. Finále pak bylo jednoznačnou záležitostí německých Black Knights, kteří porazili Dream Team Miláno 8:2 a odnesli si tak vavřín vítězství.

Nejužitečnějším hráčem celého turnaje a zároveň nejlepším střelcem se stal Nasim Afrad z vítězného týmu. Nejlepším brankářem byl Ondřej Tomeš od Kavalírů, nejlepším hráčem s T-stick byl Jiří Táborský rovněž od Kavalírů. Cenu pro hráče, který na hřišti vyznává hru Fair-play, získal Denis Goll, jenž pro poruchu soupeřova vozíku sám přerušil velmi slibně vypadající útok vlastního týmu.

S celou účastí mohou být Indiáni celkem spokojení, i když některé výsledky bychom si představovali jinak. Moc děkujeme všem našim kamarádům dobrovolníkům a trenérům za trpělivost a podporu, kterou nám během celého turnaje projevovali.