Všechno je jednou poprvé a to i ve sportu. 23.10, tedy třetí říjnovou neděli si český Powerchair hockey a tým SK Indians prožili těch poprvé hned několik. Ligová soutěž se totiž premiérově představila za hranicemi ČR. Na Slovensku!  2. kolo ligové sezony 2022/23 hostila Diplomat Aréna v Piešťanech. Vůbec poprvé se rovněž ligové kolo odehrálo v neděli a jakoby to nestačilo poprvé byli oceněni individuálními cenami hráči z každého týmu! Premiéry, ale také velký návrat. Ano, na hřiště se po čtyřech letech vrátil Václav Uher!

Indiáni se lázeňského města Pieštany vydali již v sobotu. Řidič a trenér Zdeněk Šperer ochotně posbíral indiány rozeseté po celé české vlasti a do místa konání tým dorazil okolo 18 hodiny a bylo třeba vyložit věci a nabít vozíky. K večernímu dýchánku Indians využili zarezervována místa v restauraci D. Art. Pokrmy i tekutiny byly vskutku fenomenální.

Již v 8 hodin ráno se tlupa indiánů vyloupla v hale, neb od 9:00  Indians čekal zápas s Jaguars. V tomto zápase se Indians nedokázali gólově prosadit a podlehli šelmám 0:8. Trenérka Iva Drugdová však i tak nešetřila chválou na srdnatost týmového výkonu. Hráči i realizační tým měli po utkání s Pražany dvě utkání pauzu, kterou mimo jiné využili ke konzumaci oběda.

Druhým soupeřem SK Indians se stal domácí celek BlueSky Butterflies Bratislava. Indians se dostali do vedení díky brance Michala Engeho. Motýli však rychle srovnali, trefil se Petr Lovaš a malou chvilku později dokonce poslal svůj tým do vedení! Nepříznivý stav skóre znervózňoval zejména střídačku. Těsně před poločasem vyrovnal na 2:2 Michal Enge po nahrávce Václava Uhra! Vašek si tak při návratu na hřiště připsal první bod. Dvě branky během deseti vteřin definitivně překlopily utkání na stranu SK Indians. Góly si připsali Michal Enge a Václav Uher. Venda prokázal, že nic ze hry nezapomněl, neb uzavřel účet a výsledek zápasu na 5:2 pro SK Indians! Bravo Václave, a vítej zpátky!

Poslední soupeřem slovenského dobrodružství se stal pro indiány tým New Cavaliers se kterým se povedlo až do druhé půle udržet zelenobílé na hubeném vedení 1:0. Jenže do druhého poločasu již naskočil Jiří Táborský mladší a spolu s Michaelou Táborskou řídil výhru pražského celku 7:1. Jediný gól modrobílých vstřelil Jan Thenot.

Oproti původnímu plánu nakonec tým Indians zůstal přítomen na vyhlášení turnaje, do kterého vnesl pořadatel také novinku a to vyhlášení nejlepšího hráče v každém týmu. Kompletní přehled oceněných najdete zde.  Za zmínku však jistě stojí fakt, že nejlepším golmanem kola se stal Lukáš Kroupa!

Indians na cestu zpět zvolili jízdu po dálnici, ale i přesto se většina týmu dostala do hajan až hluboce po půlnoci.  Moc a moc děkujeme všem asistentům a obzvlášť řidičům za jejich odvahu a um. Další ligové kolo se odehraje 11. 3. v Praze. Do té doby nás, ale čeká spousta tréninku.