V pořadí třetí zastávkou na naší ligové mapě EWH se 5. – 6. 10. 2013 stala Plzeň. Po loňském premiérovém turnaji s názvem LENOX Cup byl letošní turnaj přejmenován a věnován památce Petra Sulanského. Pořadatelé připravili pro téměř šest desítek účastníků několik překvapeni. Mezi ně patřil i slavnostní úvod, který zahájil starosta Městského obvodu Plzeň 1 Ing. Miroslav Brabec, jenž převzal záštitu nad celým turnajem. Poté hřiště patřilo indiánskému tanci od Indiánů ze skupiny PIŠO OYTE. Poslední část zahájení obstaral pěvecký sbor Andílci, který při slavnostním vyvěšení dresu s číslem 5 zazpíval svojí vlastní verzi písně Hallelujah.

V úvodním utkání turnaje se střetlo domácí mužstvo SK Indians Plzeň s týmem EWH Rejnoci Zlín. Hosté ve značně oslabené sestavě museli improvizovat ve formě zapůjčení brankáře Jaguárů, Richarda Pucholta. Ani technické vybavení Rejnoků nebylo kompletní vinou technických problémů automobilu Miroslava Veselého. Ten se tak díky těmto potížím nemohl turnaje zúčastnit, stejně jako vozík Davida Hrabčíka, jenž byl zavazadlem v porouchaném automobilu. V souboji o třetí příčku v celkovém pořadí české ligy se hosté brzy ujali vedeni 2:0. Na domácích byla hodně znát nerozehranost a nesehranost s novými posilami – Ondřejem Binkem a Filipem Jakešem, kteří do týmu přišli z Jánských Lázní. Do přestávky se však Indiánům podařilo skóre otočit na 3:2. Ve druhém poločase diváci viděli ještě jednu branku na každé straně. Zlínským tak nepomohl ani hattrick kapitána Filipa Němečka k bodovému zisku.

Ve druhém utkání se střetli dva hlavní rivalové v souboji o titul, New Cavaliers Praha a EWSC Jaguars Praha. Před duelem měly oba týmy stejně bodů, a proto bylo jasné, že ten kdo zvládne třetí letošní střetnutí, bude hodně blízko k mistrovskému titulu. Od samotného začátku byl vidět velmi taktický boj, založený na poziční hře. Taktika měla vliv i na vývoji skóre. Jaguáři se ujali vedení 1:0 a tento hubený výsledek vydržel až do poločasu. Brzy po zahájení druhé části přidali „pražské šelmy“ ještě dvě branky a o vítězi by se zdálo být rozhodnuto. Kavalíři však zvýšili tlak, díky dobrému držení míčku na svých hokejkách a rychlé hře. To se projevilo i na skóre. Díky jedné brance Jana Horáka a hattricku Tomáše Suchého se povedlo Kavalírům utkání otočit. Soupeř však dokázal ještě do konce základní hrací doby vyrovnat skóre na 4:4. Poprvé v historii české ligové soutěže dospělo utkání do prodloužení. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, žádnou z nich se však střelcům nepodařilo proměnit i díky výborným zákrokům Petry Černé a Jany Strákové. Všichni přítomní byli tak svědky premiérových samostatných nájezdů. Že se jedná o výjimečnou událost, bylo vidět i na samotných exekutorech. Ti ze šesti nájezdů mířili jen dvakrát do prostoru branky. Jediným úspěšným střelcem se tak stal Kavalír Jan Horák, který se prosadil tvrdou a přesnou střelou ze střední vzdálenosti. Kavalíři si tak připsali důležitý bod navíc.

Tým Jaguars se představil i v dalším utkání. Jejich soupeři byli zlínští Rejnoci. Utkání mělo jednoznačný průběh i jasného vítěze. Pražský tým zvítězil v poměru 16:1. Čtvrtý zápas v programu svedl proti sobě plzeňské Indiány a pražské Kavalíry. Souboj se vedl ve velmi přátelském duchu, a i když oba týmy nenastoupily z počátku v nejsilnějších sestavách, hosté zvítězili přesvědčivě 10:4. I ve svém posledním utkání zúročil tým NEW CAVALIERS své dlouholeté zkušenosti a porazil soupeře ze Zlína výsledkem 7:2.

Celý zápasový program uzavřeli domácí proti Jaguárům. Výkon Plzeňanů měl zlepšující tendenci, přesto si hosté v průběhu první půle vybudovali dvoubrankový náskok. A když se na počátku druhé části prosadil Denis Goll, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Poté však došlo k technickým problémům na vozíku Stanislava Cimpy, který musel být střídán. Toto oslabení Indiáni využili ke dvěma slepeným brankám a dosáhli tak stavu 2:3. Soupeři se však problémy podařilo vyřešit a tak mohl pokračovat v plné síle a po zbytek utkání dominoval. Konečné skóre se tak zastavilo na poměru 8:2.

V rámci individuálních ocenění získal cenu nejproduktivnějšího hráče Stanislav Cimpa z týmu Jaguars Praha. Nejlepší brankářkou dle úspěšnosti zákroků se stala spoluhráčka S. Cimpy Jana Stráková. Ve společném hlasování trenérů, kapitánů a rozhodčích o nejlepšího hráče na pozici T-stick získal cenu Petra Sulanského David Hrabčík ze Zlína.

Děkujeme za příjemnou atmosféru všem účastníkům, stejně jako celému organizačnímu týmu za skvěle odvedenou práci.

Velké poděkování patří všem subjektům, kteří akci podpořili – Město Plzeň, Městský obvod Plzeň 1, Kontu bariéry, Nadace 700 let města Plzně, Městská policie Plzeň, zařízení