Bylo tomu 31.března,kdy finálovým utkáním mezi italským týmem Macron Warriors Sabbioneta a belgickým APHC vyvrcholil první mezinárodní turnaj ve florbalu hráčů na elektrických vozících v západočeské metropoli, pořádaný spolkem Lenox z.s. Než poslední mač celého nedělního programu proběhl, předcházela mu celá řada událostí a tvrdé práce celého organizačního týmu, složeného z úžasných kamarádů a dobrovolníků.

Pro některé účastníky začal turnaj už příjezdem ve čtvrtek 28. 3. 2024, a to proto, že využili možnosti páteční nabídky kulturního programu, který organizátor pro všechny zájemce připravil. Od 18 h se pak v pátek 29.3. 2024 v Depo 2015 rozjel turnaj naplno při slavnostním zahájení, spojeným s uvítací večeří, představením týmů a losem dvou pětičlenných skupin, které se na dvou palubovkách haly TJ Lokomotiva Plzeň představily celému širokému spektru fanoušků. SK Indians Plzeň byli spolu s Jaguars Praha, New Cavaliers Praha, Treviso Bulls a APHC nalosováni do skupiny B, ve skupině A dal los dohromady švýcarské Zeka – Rollers A i B, A.S.D. Wolves Bareggio, Nording Bulls z Německa a Macron Warriors Sabbioneta z Itálie.

Prvním našim soupeřem bylo v sobotu 30.3. 2024 Treviso Bulls, které nám hned dalo zakusit pevnou italskou obranu s precizním zakončením, výsledkem byla porážka 12:0. Druhý zápas s našimi starými dobrými Jaguars Praha, se kterými svádíme boje v české Powerchair hockey lize, byl o poznání vyrovnanější. Celkem příhodný stav 1:2 jsme však po první půlce neudrželi a po horší druhé jsme body nechali při prohře 6:1 Jaguárům.  Třetí sobotní zápas nám postavil do cesty kamarády od Kavalírů, kteří nám nadělili ještě o tři branky více, než tomu bylo v předcházejícím zápase a my si odnesli příděl 9 gólů oproti našemu jedinému. Poslední sobotní zápas byl jak jízda na kolotoči, kdy nám belgický soupeř ukázal rozdíl mezi ligou v Holandsku, kde nastupuje a u nás. Při vstřelených 14 brankách do naší sítě, jsme byli vděční za ten jediný čestný v bráně soupeře.

Nedělní zápasy o celkové umístění jsme otevírali na hřišti B se švýcarskou Zeka Rollers B. Přes veškerou snahu se náš tým do boje o lepší umístění nedostal, neboť padl 7:0. Druhý švýcarský tým poté prohrál s pražskými Jaguáry a my tak věděli, že Zeka bude opět naším soupeřem, tentokrát však jejich A tým. Tento zápas už z naší strany snesl přísnější měřítko, nezachytili jsme sice úvod a prohrávali i 5:1, ale bojovností stihli zápas stáhnout na 5:3 a je jen škoda, že nebylo více času, udělat s výsledkem ještě více. Obsadili jsme tak poslední 10. místo.

Sedmé pořadí si po výhře 3:2 vybojovali nad Zekou B pražští Jaguáři. Asi nejhezčí, a i nejnapínavější mač pak probíhal mezi Kavalíry a německým Nording Bulls. Přetahovaná o gól pokračovala až do stavu 9:9, kdy Kavalíři odskočili na rozdíl tří branek a už si vzít vítězství nenechali. Konečný stav 14:12 znamenal pro New Cavaliers Praha zisk 5. místa. Ryze italské bylo zápolení o bronz. Po výsledku 7:1 se z něho mohli radovat A.S.D. Wolves Bareggio.

A zpět k úvodu článku a finálovému zápasu. Sílu APHC jsme ve skupině poznali na vlastní kůži, ještě větší kvalitu však v tomto zápase ukázal tým Macron Warriors Sabbioneta a po přesvědčivé výhře 8:3 si z Plzně odvezl pohár za první místo.

Závěrečný večer se slavnostním vyhlášením v Depo 2015 pak byl krásnou tečkou, za podle mě i dle mnohých účastníků, skvěle uspořádaného turnaje, za který si náš Lukáš Kroupa a celý tým zaslouží obrovskou pochvalu, díky náčelníku. Děkujeme také za podporu městu Plzně, Plzeňskému kraji a Českému parasportu z.s.

 

Napsal Jan Thenot

Foto: Eliška Švecová