V termínu 15. – 19. 8. 2013 se vybraní hráči týmu Indians zúčastnili mezinárodního turnaje v Nizozemí. Byli součástí týmu Transformers.

Team Transformers: Tomáš Novák (za hráči, trenér), (Zleva: Lukáš Kroupa, Jan Vaněk, Markéta Petráčková, Jan Thenot, Jiří Táborský, a Tomáš Suchý

V měsíci srpnu se smíšený tým New Cavaliers a Indians, spolu s našimi drahými asistenty, vypravil na cestu do země tulipánů. Ve čtvrtek ráno 15. 8. 2013 se v dopoledních hodinách startovalo od bydliště Jiřího Táborského s tím, že v Eindhovenu na nás čeká k večeři něco dobrého na zub. Při pomyšlení na objížďku švédských stolů, o kterých jsme byli spraveni účastníky turnaje loňského, se nám už dopředu měly sbíhat sliny. Také jsme se těšili na staré známé tváře a vůbec atmosféru, která na nás zčerstva dýchne.

Leč člověk míní, avšak okolnosti mění představy a plány nás smrtelníků. O pár desítek minut se nejdříve odjezd oddálil a cestou se pak natahoval do větších a větších rozměrů. To že nás zdržela toaleta a některé nečekané zastávky, však nemohlo nahlodat týmového ducha, neboť na cestě jsme byli doprovázeni sluníčky a jinými povyraženími. Ani Simír s námi nakonec nehnul, ač ,,na stojáka,, mu to šlo ukázkově. Ke krásnému hotelovému komplexu se však naše dvě posádky dostaly až po 23:30h. Na chodbě ve druhém patře nás přivítali Jaguáři v nočních úborech a s otázkami, kde tak meškáme. Nezbývalo pak než vybalit něco z tenčících se zásob a pochutnat si na staré dobré české svačině. Naštěstí byl podle rozpisu první zápas společného týmu pod označením ,, Transformens ,, naplánován na 10:45h, takže deficit spánku tolik nehrozil.

Spánek v manželských postelích, které se na první dojem až moc houpaly, byl posilující a ač si dovedu představit vedle sebe raději osůbku opačného pohlaví, s bratrem od indiánů se uléhat také dalo. Ráno pak ve velkém sále čekaly stoly plné místních poživatin, od sýrů, salámů, párečků či vajíček, až po Müsli, všelijaké sladké snídaňové menu i ovoce. K nim pak bylo na výběr několik různých nápojů, dle chuti. Po vydatné a chutné snídani jsme se vydali do krásné a rozměrné haly, kde už probíhali první ze zápasů pátečního dne.

Místa na hraní je v ní více než dost. Postavená tu byla tři hřiště, na kterých se hrálo a jedno tréninkové. Na zbývající ploše bylo možné prozkoušet místí vozový park či jen tak lelkovat. Díky dostatku času jsme mohli shlédnout některá z časněji zahájených zápasů, např. mezi Jaquars Praha a Black Knights Dreieich.

My na úvod vyfasovali soupeře z nejtěžších ,,dánský Red Bulls ,, , který si s námi hrál jako kočka s myší. Když se pak konečný výsledek zastavil na stavu 0:9, mohli jsme si gratulovat, že nepadlo číslo dvouciferné. V pátek se hrály ještě další dvě utkání, zbylé tři zápasy v sedmičlenné skupině se dohrávaly v sobotu. Naším druhým protihráčem byli místní GP Bulls E2, které jsme bez větších potíží porazili 6:1. To poslední zápas prvního hracího dne proti ,,Somival,, byl úplně jiné kafé. Vedení přeskakovalo sem tam, a co do napínavosti šponovalo naše nervovou soustavu do závratných výšek. Až když rozhodčí zadul naposled do píšťalky a vedení 6:5 vyznělo pro Transformers, mohli jsme si konečně zhluboka oddechnout.

Hezkou cestou pro cyklisty jsme za slunečného počasí a s příjemnými pocity po úspěšném dni korzovali do hotelu, kde po malém odpočinku, následovala o to chutnější večeře. Poté probíhal čilý ruch, hovor na pokojích a sním spojené dojíždění tekutých zásob, které vystřídalo plánování na druhý den.

Druhý hrací den měl být o poznání těžší a výsledky tomu také daly zapravdu. Opět jsme začínali v 10:45h, tentokrát proti Sharks Monza. Italové jako už poněkolikáté byli nad naše síly a konečné skóre 6:0 hovoří za vše. O nic lehčí soupeř následoval ve 12:15. Byli to naši staří známí z Torpéda Ladenburg, kterým jsme sice dokázali vsítit branku, šestkrát se však lovil míček z Lukášova hájemství. Poslední sobotní mač proti ,,Iron Cats,, mohl přinést k životu tajná i nahlas vyslovená přání, a to bojovat poslední hrací den o lepší než deváté místo. Navíc se při případné porážce rýsoval z druhé skupiny soupeř velmi známý, kterého si užíváme dostatek v lize a my měli chuť zahrát si s někým mimo rodnou hroudu. Výsledkově a ani herně se však nedařilo a po prohře 6:1 bylo o nedělním programu jasno.

V zápasech o konečné umístění přišli první na řadu pražští Jaguars. Utkání to bylo velmi vyrovnané, na vedení jsme dokázali odpovědět a vyrovnat, nakonec se ale z výhry 4:2 radoval soupeř. O 11-12 místo jsme se střetli se známým z pátečních klání a průběh celého zápasu jakoby kopíroval to, které bylo hráno před dvěma dny. Jedinou a o to nepříjemnější vsuvkou zde bylo zranění naší drahé Markétky, ke kterému jsme pomohli z vlastních řad. Do poslední minuty vyrovnaný stav pak rozhodla odpískaná penalta 30s. před koncem, kterou ,,Somevil,, proměnil. Z turnaje v holanském Eindhovenu si tak vezeme dvanáctou příčku.

O samotný turnaj byl veliký zájem i mezi širokou veřejností, vždyť kde jinde se dá vidět exhibiční zápas místních GP Bulls proti osobnostem města, kteří se s velkou vervou prohánějí při hře na mechanickém vozíku. Organizace a celý doprovodný program byl jeden ohromný zážitek. Vyvrcholením se pak stalo střetnutí o první místo mezi GP Bulls E1 s Red Bulls z Dánska. Ač se Dánové dostali do vedení 3:1 smolné okamžiky (dvě upadlá kola za jeden zápas a vyloučení se jen tak nevidí) jim nabourali vlastní hru a soupeř trestal. Pohár pro celkového vítěze tak zůstal po výhře 5:4 v domácích rukách. Boj o třetí místo pak byl, i díky oslabenému ,,Ladenburgu,, o svého nejlepšího hráče, jasnou záležitostí ,,Rolling Thunder Bern,, (7:0).

Závěrečný večer byl pořádán ve velkém stylu. Stoly se při večeři pomalu prohýbaly pod nejrůznějšími lahodnými lákadly a chuťové buňky si přišly na své. Navíc se celý večer nesl ve vzpomínkách na 30tá léta. Tolik kouzelných kostýmů a všelijakých pokrývek hlavy se moc často nevidí. Jedním z nejvydařenějších byl plavecký úbor Tomáše Suchého, který byl nepřehlédnutelný. Rovněž róby našich i přítomných dam lahodily pánskému oku a ani někteří z pánů se v retro stylu neztratili. Po vyhlášení výsledků i nejlepších hráčů turnaje převzal taktovku „dídžej“ a na parketu se rozjela primová večerní merenda.

V pondělí ráno pak nastal čas loučení s místem a akcí, které na nás udělalo ohromný dojem a ukázalo tak odlišnou a velmi sympatickou tvář našeho milovaného florbalu. Chtěl bych zde poděkovat za nezapomenutelný zážitek našim drahým kamarádům, pomocníkům a asistentům v jednom. Za skvěle odjetou cestu a za milé usměvavé tváře všech kolem. Poděkování patří také Magistrátu hlavního města Prahy, který na naši cestu za herními zkušenostmi přispěl částkou 20 000 Kč.

Konečné pořadí turnaje:

GP Bulls E1 Eindhoven
Red Bulls
Rolling Thunder Bern
Torpedo Ladenburg
Sharks Monza
Iron Cats Zürich
Black Knights Dreiech
Munich Animals
Trouble Makers
Jaguars Praha
Somival Belgium
Transformers Praha
GP Bulls E2
All Blacks.