Paolo Laganà, italský hráč Powerchair hokeje, žijící v Miláně se stal vítězem veřejné soutěže o nejlepší návrh loga mezinárodní výboru Powerchair hokeje. Soutěž byla vyhlášena na začátku tohoto roku. Výherce vyhrává VIP balíček na finálový zápas příštího mistrovství Evropy v Powerchair hokeji. Šampionát se uskuteční ve městě Alcobendas – Madrid (Španělsko) v červenci 2016 !!

Jakmile byla soutěž vyhlášena, přišlo několik návrhů z různých koutů světa. Všechna loga byla přijata a analyzována na základě několika faktorů jako jsou: univerzálnost, sdělení a přitažlivost loga vůči veřejnost. Byl to velmi důkladný výběr, protože nové logo se stane novou image tohoto sportu. Základní podmínkou výkonného výboru bylo, aby logo dobře vystihovalo samotný sport spolu s jeho vlastnostmi jimiž jsou síla a rychlost.

Vítěz byl vybrán společně se zástupci mezinárodní federace sportu osob na vozíku a po amputaci – IWAS (International Wheelchair & Amputee Sports Federation) a dalšími odborníky z oblasti sportovní grafiky, kteří vyjádřili své názory na jednotlivá soutěžní loga. Rozhodnutí nebylo vůbec jednoduché, protože vyhlašovatelé obdrželi mnoho návrhů, které byly velmi kvalitní, a měli velkou šanci na úspěch.

„Myslím si, že tato nová image dokonale definuje náš sport. Je to solidní. Je to rychlé. Je to Powerchair Hockey!“, řekl Fabio Rodo, předseda IPCH. „Hledali jsme něco, co by vyjadřovalo přesný obraz toho, co děláme a bylo lépe pochopitelné také pro ty, kteří o našem sportu nic nevědí nebo nejsou přímo zapojeni do našeho sportu. Myslím, že jsme to našli. Díky Paolo. „

Výkonný výbor chce poděkovat všem účastníkům za všechno jejich úsilí a nápady. Bylo opravdu hezké vidět, kolik lidí se zajímá o náš sport a jsou ochotni pomoci jeho rozvoji.