V termínu 25. – 27. 9. 2015 přivítal v stověžaté matičce osm florbalových týmů, hráčů na elektrických vozících, z Čech, Švýcarska (Zeka Rollers), Německa (Ruhr Rollers), Itálie (Magic Torino) a Slovinska (Trouble Makers). Ve dnech 26. – 27. 9. se ve dvou skupinách rozehrál Prague Powerchair Open 2015. Čest na domácím poli bránili Jaguars Praha, pořádající New Cavaliers Praha, Red Dragons a Indians Plzeň.

Naše cesta turnajem započala s Red Dragons. Tušili jsme, že utkání nejspíše rozhodne jeden dva góly vstřelené navíc v té či oné brance. Tyto předpoklady se ukázaly jako pravdivé, ve vyrovnaném mači jsme se z první výhry v poměru 4:3 radovali my. Dalším soupeřem ve skupině byli Ruhr Rollers z Německa. Náš nejpovedenější zápas v počtu vstřelených branek skončil 7:2 a my už věděli, že poslední utkání se Švýcary ze Zeka Rollers bude rozhodovat o prvenství ve skupině. Takovýto začátek turnaje byl jako ze snu. V samotném zápase o čelo v tabulce vyšel úvod lépe soupeři, který nám dal tři branky, aniž bychom na ně našli nějakou odpověď. Až po změně stran se naše hra zlepšila a přišly i góly, bohužel byly jen dva a to proti třem švýcarským nestačilo. Skupinu jsme tak zakončili na 2. místě. Ještě v sobotu se odehrála první utkání play-off. Ze silnější skupiny „A“ nám připadl soupeř nám velmi dobře známý, a to Jaguars Praha. Ač snaha nechyběla, nastříleli nám Jaguáři 7 oproti našim 2 brankám a poslali nás do bojů o 5-8 místo. Ve zbylých zápasech se také ukázala převaha skupiny „A“, a tak vykrystalizovali dvojice pro semifinále ve složení Magic Torino – New Cavaliers a Trouble Makers – Jaguars Praha.

V prvním nedělním zápase o umístnění nám byl přisouzen německý Ruhr Rollers. Oproti prvnímu utkání se stejným soupeřem však bylo proč bojovat až do závěrečného hvizdu, neboť jsme snahu o vylepšení loňského výsledku dotáhli jen po hubené výhře 1:0. Ve druhém zápase prohráli Red Dragons se Zeka Rollers o gól 5:6 a nás čekala v boji o 5. místo odveta za prohru v základní skupině. Utkání bylo do první půle vyrovnané (2:2), druhá nám však nevyšla a my skončili po prohře 5:3 na konečném 6. místě. Sedmé místo obsadili po výhře 2:1 Red Dragons, osmí byli Ruhr Rollers.

To oba zbývající české týmy zabojovali a poslali zahraniční konkurenci do boje o 3 místo, když New Cavaliers už i s J. Horákem porazili Magic Torino 3:1 a Jaguars Praha zdolal Trouble Makers 6:3.

Krásné české finále začali lépe Jaguáři, New Cavaliers nezachytili začátek a poločas jim utekl o 3 góly. Se začátkem druhé půle však začala stíhací jízda a Kavalíři brzy vyrovnali skóre. Zápas se pak měnil o branku a to až do stavu 5:5, poté se trefovali už jen Jaguáři, kteří nakonec ovládli celé utkání i celý turnaj po vítězství ve finále v poměru 7:5. Třetí skončili díky výhře 6:3 nad Trouble Makers hráči Magic Torino.

Musím moc a moc poděkovat všem našim drahým kamarádům asistentům, kteří nám byli během turnaje velikou oporou, ať už radou, pomocí či fanouškovským fanděním. Právě oni a bojovnost dotáhli Indiány k obhajobě 6. místa. I přes obhajobu 6. místa lze zaznamenat výsledkový posun, spočívající v zanechání dvou soupeřů za sebou v konečném pořadí. Navíc s celkově vyrovnanou bilancí 3 výher a 3 porážek.

Neděle večer se pak nesla v slavnostním rytmu. Všechny týmy se sjely do kulturního domu „Mlejn“, kde bylo nejprve postaráno o naše zažívání a následně proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. To orámovala na úvod a i po vyhlášení svým úchvatným vystoupením na vysuté hrazdě a na zavěšených šálách skvělá, mladá taneční akrobatka – MgA. Eliška Brtnická. V rytmu „dýdžeje“ Václava Uhra pak pokračovala zábava s našimi zlatými kamarády až do noci. „Bájo večírek“ zpestřil hrou na piáno po 23h výborný Kuba Lampáček. Po půlnoci se naše indiánská skupina odebrala směr Jedličkův ústav, kde jsme složili svá unavená těla před ranní cestou do našich domovů.

Děkujeme všem našim sponzorům, zejména pak Městskému obvodu Plzeň 2, který naši účast na tomto turnaji finančně podpořil. Dík patří i všem organizátorům za kvalitně zorganizovaný turnaj. Bylo nám ctí být jeho součástí.

Konečné pořadí týmů:

1. EWSC Jaguars Praha, 2. New Cavaliers Praha, 3. A.S.D. Magic Torino, 4. Trouble Makers, 5. Zeka Rollers,
6. S K Indians Plzeň, 7. Red Dragons Praha, 8. Ruhr Rollers
Držitelé individuálních ocení:

Nejlepší Střelec: Jan Schäublin (Zeka rollers)
Nejlepší T-stick: David Hrabčík (New Cavaliers)
Nejlepší hráč: Stanislav Cimpa (Jaguars Praha
Cena Fair play: Marjan Mežnar (Trouble Makers)