Dne 27.10. 2023 se z pohledu Indians Plzeň odehrála cesta na Slovensko v podobném duchu, jako jsme to mohli vidět ve filmu Kulový blesk.  Bylo to jen s tím rozdílem, že nešlo o stěhování nábytku a celých rodin, nýbrž šlo o hráče, asistenty a jejich techniku. Ve velmi brzkých hodinách se do Klatov vydala Evička Srncová se synem Vénou, aby po přesednutí do klubového automobilu pokračovala s naším trenérem Zdendou Špererem a náčelníkem Lukášem Kroupou na další záchytný bod, kterým byla Plzeň. Tam u sportovní haly Prokopávka vzali místo v autě Dan Úporský s Vašíkem Kutákem i Eliška Jonášová s Kubou Tomanem a plně naloženi frčeli do hlavního města. Z Toužimi se na parkoviště ke Kauflandu na Zličíně vydal i Honza Thenot a z druhého konce Prahy i Tomáš Gütlerer se svým synem Kájou. Zde se pak uskutečnilo předání prázdných sportovních vozíků a bagáže do auta zapůjčeného týmem Jaguars Praha a naložení zbylých členů osádky ke Zdendovi. Ještě však jedno místo zbývalo, a to pro Vénu Uhra, který na nás čekal v Brně. Už ve čtvrtek za ligou do Dolného Kubína jeli Míša Enge se svou drahou polovičkou Evičkou. V místě konání jsme se všichni radostně setkali kolem osmé hodiny večerní a po ubytování probírali zážitky z několikahodinové cesty.

Druhý den ráno už opět plně naloženi zamířili Indiáni do sportovní haly, kde už byli i zbylé tři týmy, které se měly společně porvat o body do ligové tabulky. Naším prvním soupeřem byl Jaguars Praha. Loňský mistr si zápas s námi náležitě vychutnal a po našich zbytečných chybách i nemohoucnosti v útoku naděloval. Ze zápasu jsme odešli s porážkou 14:1, jediný gól poslal krásně k tyči Míša Enge.

V našem druhém střetnutí jsme poměřili síly s domácími BlueSky Butterflies Bratislava a ze hry i výsledku nebylo proč se radovat. Díky Kájovi Gütlererovi bylo vedení v 7.minutě sice na naší straně, ale do poločasu vyrovnal Adam Kovačič. Druhý poločas byl z naší strany asi nejhorší za poslední léta. Ač jsme měli více střeleckých příležitostí, nedostal se balonek za záda Norberta Suchánka ani jednou. To do naší svatyně se zatoulal díky trefám Michala Sedláka hned čtyřikrát a my si tak odnesli porážku 5:1.

I v dalším zápase se představili na palubovce haly v Dolnom Kubíně hráči SK Indians Plzeň, tentokrát proti zatím neporaženým New Cavaliers Praha a zápas to byl povedenější, minimálně výsledkově i herně do konce prvního poločasu. Vedení se ujali Kavalíři, když za záda Václava Kutáka přesně zamířil Tomáš Suchý. Na jeho branku odpověděl v 10.min Jan Thenot a stav 1:1 vydržel až do poslední minuty první půle. V čase 14:14min se ke slovu přihlásil nejlepší hráč celého turnaje Jiří Táborský ml. a poslal soupeře do vedení. Ještě ve 20.min byl výsledek pro Indiány přijatelný, když Michal Enge snižoval na 2:3, pak ale modro-bílý otevřeli obranu více než je zdrávo a po brankách Jiřího Táborského ml. a Tomáše Suchého odskočili Kavalíři až na 2:9. V předposlední minutě už jen korigoval Jan Thenot na konečných 3:9.

Chybět by neměla ani zmínka o držitelích individuálních cen, tak tady je: Cena fair-play: Jiří Táborský ml. Nejlepší brankář: Lucie Kazdová Nejlepší hráč t-stick: Jiří Táborský st. Nejlepší střelec: Jiří Táborský ml. (17 branek) Nejlepší hráč týmu New Cavaliers Praha: Patrik Kocian Nejlepší hráč týmu Jaguars Praha: Jan Hašlar Nejlepší hráč týmu BlueSky Butterflies: Tomáš Roxer Nejlepší hráč týmu Indians Plzeň: Vašek Uher

Z druhého ligového kola tak odjíždíme bez bodu a pro pokračování v jarní části máme jasný cíl, a to napravit herně i výsledkově nepovedenou sobotu na hřišti v Dolnom Kubíně. Chtěli bychom moc a moc poděkovat asistentům a řidičům za jejich pomoc a bezpečnou cestu tam i zpět a hráčům i přes nepovedená vystoupení za ochotu a snahu reprezentovat Indians Plzeň, a to i těm, které jsme z důvodu malé kapacity v autech museli neradi nechat doma.

Další ligové kolo se odehraje 9.3.2024 ve sportovní hale Radotín, organizovat jej budou EWSC Jaguars Praha. Do té doby nás čeká ještě mnoho tréninků i soustředění.