Dne 16. září ’23 odstartovala ligová sezona 2023/24, a to prvním kolem v Plzni. Uspořádal jej spolek Lenox, z.s. v hale TJ Lokomotiva Plzeň. Nová sezona, nové možnosti. V rámci ligových turnajů dostali od letošního ročníku příležitost se předvést i hráči nebo děti do 14 let. První turnaj byl věnován právě dětem. Robátka svým zápolením vyplnila prostor mezi ligovými zápasy.

Plzeňské ligové kolo nese již od pradávna název Memorial Cup, učiněno tak bylo v rámci vzpomínky na již zesnulé hráče týmu SK Indians Plzeň – Petra Sulanského, Filipa Jakeše a Miroslava Prouzu – jejichž jména nesou také individuální ceny.

Již čtvrtým rokem byl turnaj živě přenášen na youtube, a to díky firmě Pozitiv. Vůbec poprvé byla ale paralelně streamována dvě utkání na ČT SPORT Plus. Vše bylo doplněno komentářem Richarda Pucholta. Celý přenos si můžete zpětně přehrát zde Zápasy na ČT SPORT Plus pak najdete zde a zde. Na ČT SPORT Plus se objevilo derby mezi New Cavaliers Praha a Jaguars Praha. Druhým utkáním na ČT SPORT Plus byl souboj domácích SK Indians Plzeň a BlueSky Butterflies Bratislava.

Turnaj otevřel mezinárodní souboj pražských New Cavaliers a Slovenského celku BlueSky Butterflies Bratislava. Pražané ovládli utkání výsledkem 9:1, jedinou branku Slováků vstřelil Vladimír Vida. V dalším utkání se představili domácí Indians proti Jaguars, Jaguáři coby obhájci titulu nenechali nic náhodě a zvítězili 8:1. Čestný úspěch Západočechů zaznamenal benjamínek týmu Karel Gutler.

New Cavaliers dokázali vývoj utkání otočit a po skvělém individuálním výkonu Jiřího Táborského ml. zvítězili 10:4.  Ve druhém paralelně vysílaném zápase porazila Plzeň Bratislavu 6:1. Za naše východní sousedy se trefil Ján Konárčík. Vladimír Vida se stal jediným úspěšným střelcem Slovenska v zápase proti Jaguars, kde BBB padli 1:14. Naproti tomu Indians se v zápase proti New Cavaliers neprosadili a prohráli 11:0.

Další ligové kolo se odehraje 28. 10. 2023 ve slovenském městě Dolný Kubín, pořádat jej budou BlueSky Butterflies Bratislava.

Děkujeme partnerům, mezi které patří město Plzeň, Národní sportovní agentura, Nadace 700 let města Plzně, streamovací společnost Pozitiv, Česká federace Powerchair Hockey z.s., Český PARA sport z.s. a Dragon Press Klatovy, a také všem, kteří se na pořádání turnaje podíleli.

 

Foto: Eliška Švecová/Lukáš Zdařil

 

Richard Pucholt
Referent mediálního obsahu, Lenox, z. s.