Ačkoliv jsou poslední týdny v naší organizaci zaměřeny na přípravu na novou sezónu. Nezapomínáme ani na naše fanoušky a na prezentaci našeho sportu veřejnosti. Ve třetím červnovém týdnu jsme absolvovali ve spolupráci s Asociací OCTOPUS propagační akci, z nichž vám přinášíme krátké shrnutí.

Ve středu 17. 6. 2015 se v plzeňském Obchodním centru Plaza konal druhý ročník Festivalu sportu. Za pouhých 40 Kč si každý z návštěvníků mohl využít na padesát různých sportů. Šlo například o šerm, lukostřelbu, basketbal, zumbu apod. Akce se zúčastnil i spolek Lenox, který tak využil příležitosti představit unikátní florbal na elektrických vozících i široké veřejnosti. Stal se tak jedinou organizací, která prezentovala sport pro handicapované.

Ve spolupráci s asociací Octopus připravil Lenox pro návštěvníky festivalu několik krátkých exhibičních utkání a soutěže se speciálními disciplínami, ve kterých si bylo možné sport plnohodnotně vyzkoušet. O naše aktivity byl po celý den veliký zájem především ze strany dětí. Celý den se okolo našeho stanoviště stály dlouhé fronty. A není divu, měly možnost se zdarma povozit na rychlém sportovním elektrickém vozíku, Ti odvážnější se dokonce s hokejkou a míčkem zapojili do hry. Spřízněná organizace Asociace Octopus se na akci prezentovala prostřednictvím stánku Krok sem, kde si mohli návštěvníci zakoupit některé z ručních výrobků našich handicapovaných členů.

Děkujeme organizátorům festivalu a členům Asociace OCTOPUS za možnost prezentovat náš sport veřejnosti.

Těšíme se na příště.