Již tradičně se velká část členské základy věnující se florbalu na elektrických vozících v ČR vydala na týdenní soustřední v Buňkově u Přelouče (27. 6. – 4. 7. 2015). Tato pobytová akce byla již po třetí organizována pod hlavičkou Asociace Octopus za účasti tří týmů New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha a SK Indians Plzeň. Nutno dodat, že náš tým se této akce zúčastnil v hojném počtu, konkrétně 14 účastníků z toho 8 hráčů a 6 osobních asistentů.

V sobotu 27. 6. se tak do areálu Autokempu Buňkov sjelo celkem 21 hráčů a téměř 30 doprovodů, osobních asistentů, příznivců a rodinných příslušníků. Účastníci přijížděli do bezbariérových apartmánů po celý den. Následovalo přivítání a posezení na zahrádce místní restaurace, kde byly pro tento den přichystané rybí hody a živá hudební produkce.

Od neděle do středy hráče čekalo denně 2,5 hodiny tréninku ve Sportovní hale v Přelouči, která je vzdálena cca 4 km od místa ubytování. Vzhledem k příznivému počasí po celou dobu soustředění řada hráčů volila přesun z Buňkova do Přelouče prostřednictvím vlastních vozíků na místo přichystaných automobilů. Jednotlivé tréninkové jednotky měly na starosti vždy předem stanovené dvojice, které tvořily vždy hráči na pozici H-stick a T-stick. Různé dvojice pojaly tréninky odlišně, díky tomu tak tréninky byly zábavné a pestré. Došlo tak k trénování základních dovedností jak např. vedení míčku, střelbě, ovládání vozíku, až ke složitějším cvičením v podobě taktických útočných a obranných formací. Po zbytek dne bylo individuální volno. Někdo tento prostor využil ke čtení, k pojídání zmrzliny či k hraní her, které byly mezi všemi aktivitami nejoblíbenější. Vytvořily se tak herní skupinky, kdy se u každého stolu hrála jiná hra. Mezi nejoblíbenější hry patřila hra DIXIT. Někdo využil volný čas k vyjížďkám po okolí v blízkosti místního rybníku.

Pondělí večer se však odehrál ve znamení představení historických tanců a šermu, které si pro nás představila skupina FORTIS. Následovala oslava úspěšného zakončení vysokoškolského studia pana Mgr. Jana Horáka a pana Mgr. Jana Thenota. Ti si pro nás připravili „masové hody“ v podobě opékání buřtů. Ve středu jsme společně oslavili životní jubileum Markéty Petráčkové, předsedkyně Asociace OCTOPUS, a dobrovolnice „Áli“ v podobě společného přípitku a karaoke, které obstarala zpěvačka Yvette Vohnoutová. Za mikrofon se však postavili i někteří hráči (např. Artur Hübl či z našeho týmu Jitka Kodadová a Lukáš Kroupa ve společném duetu J) a nutno dodat, že jsme byli svědky zajímavých pěveckých výkonů.

Ve čtvrtek byl v hale na programu turnaj mezi všemi zúčastněnými týmy. Náš tým se jako první postavil proti týmu New Cavaliers a podlehl mu těsně 5:4. Ve druhém utkání jsme byly svědky „malého“ pražského derby, kde uspěl tým Cavaliers 8:3, a to i přesto, že tým Red Dragons posílili pro tento přátelský turnaj Vašek Uher a Jiří Táborský, právě z týmu soupeře. V posledním střetnutí se utkal náš tým Indiánů s týmem Red Dragons. První polovinu utkání jsme vyhráli 3:0, soupeř však na začátku druhé půle nejen že rychle vyrovnal, ale otočil skóre na 5:3. Modrobílým se však povedl podobný obrat a díky brance v prodloužení vyhrál 6:5. Nutno podotknout, že výsledky nebyly důležité, důležitější byla příležitost zahrát si. V podvečerních hodinách se odehrál ještě jeden zajímavý „mač“. Proti sobě se postavily týmy SK INDIANS Plzeň a NEW CAVALIERS Praha. Nebylo to ovšem ve florbale ale v malé kopané. Na hřišti se za tým Plzeňáků nastoupili asistenti Jakub Hefler, Zdeněk Šperer a Jaroslav Bier. Za tým Pražanů nastoupili Jiří Brabec, Daniel Šťastný a Míša Jankovská. Z počátku utkání, které se hrálo na 2x 10 min., to vypadalo, že se z vítězství bude radovat náš soupeř. V průběhu druhé půle však došlo velkému obratu Modrobílých nad svým soupeřem a zvítězili 8:4. Podařilo se tak poprvé v historii Kavalíry porazit, i když ne na hřišti florbalovém ale na tom fotbalovém. J

Pátek byl již ve znamení grilování selete a zeleniny. Nesměl chybět ani soudek zlatavého moku. Teplé počasí řada z nás využila ke společnému koupání v místním rybníku. Sobotní dopoledne bylo již ve znamení balení a loučení.

Závěrem je nutné poděkovat městu Přelouč a pracovníkům autokempu Buňkov, za jejich vstřícnost, dále děkujeme Asociaci Octopus konkrétně Markétě Petráčkové, Janu Horákovi za organizaci akce. Nesmí opomenout ani podporu sponzorů, díky nimž mohlo toto týdenní soustředění proběhnout; Nadace O2, LITA SPORT s.r.o., Městská část Prahy 13, Konto Bariéry, Magistrát hl. m. Prahy. Děkujeme všem dobrovolníkům a osobním asistentům za pomoc a podporu, protože BEZ VÁS by to opravdu nešlo.

EWH KEMPU 2016 ZDAR !!!