Dne 14. 5. 2022 se v plzeňské hale TJ Lokomotiva poprvé uskutečnilo vyvrcholení florbalové soutěže hráčů ne elektrických vozících. Po základní části bylo rozhodnuto, že v boji o titul vyzvou New Cavaliers Praha jeho obhájce Jaguars Praha. O třetí příčku si to rozdali Sk Indians Plzeň a BlueSky Butterflies Bratislava. O cenné kovy se bojovalo na dva vítězné zápasy. Nebylo to však jediné lákadlo tohoto dne pro sportovní příznivce, neboť ve stejné hale, ale jiné tělocvičně se o příčky nejvyšší bojovalo v soutěži Českého paraflorbalu patřící hráčům na mechanických vozících

             .

Jako první se početnému obecenstvu představili hráči z Bratislavy proti Indiánům a zápas to byl zajímavý. Z časomíry neuběhla ani minuta a domácí lovili balónek ze své síťky. Hosté pak upevnili obranu a sami se vydávali do nebezpečných protiútoků. Téměř celý první poločas dobývali domácí soupeřovu branku marně, až v závěru se podařilo Indiánům vyrovnat a do druhé části se tak šlo za vyrovnaného stavu. Tým BlueSky Butterflies Bratislava do druhé půle prostřídal sestavu, čehož Indiáni dokázali využít, když sami zaznamenali tři přesné zásahy a žádný do konce zápasu už neobdrželi. O branky se postarali J. Thenot a M. Enge v dresu Indiánů. Za soupeře se jednou trefil Vladimír Vida. V lepším postavení se tak mohli těšit na druhý zápas domácí florbalisté.

Po našem představení se na palubovce haly Lokomotivy Plzeň utkali ve svém prvním zápase Jaguars Praha a New Cavaliers Praha. Dosavadní odehrané zápasy těchto dvou rivalů slibovaly vyrovnanou a velmi zajímavou podívanou. A také tomu tak bylo. Vedení se v zápase o zlato ujali Kavalíři díky J. Táborskému ml., ale jediný přesný střelec Jaguárů v tomto utkání S. Cimpa záhy srovnal. Poté se už do dvougólového trháku dostali opět Kavalíři, na rozdíl jedné branky korigoval do poločasu S. Cimpa. V průběhu druhé půle se vedení překlopilo na stranu Jagárů, na což zareagoval trenér zelenobílých oddechovým časem. Tato taktická varianta se vyplatila, neboť T. Suchý za cca 15 vteřin po jeho vypršení vyrovnal. Chvíli nato opět vedli Jaguars Praha o jednu branku, na což dokázali Kavalíři ještě odpovědět. Na gól jednatřicet vteřin před koncem však už nikoliv a blíže k titulu tak byli po prvním zápase jeho obhájci. O góly se postarali J. Táborský ml. a T. Suchý za New Cavaliers Praha, za Jaguars Praha pak S. Cimpa.

Druhý mač o bronz byl takovou šachovou partií. Ani jedno družstvo nechtělo udělat chybu, a když se tak stalo, byli poslední instancí dobře chytající gólmani. Až na začátku osmé minuty přesně zacílil M. Enge a poslal Indiány do vedení. Před koncem poločasu dorážel po střele M. Engeho do poloprázdné brány J. Thenot a do přestávky tak byli v lepší pozici a blíže k medailím Západočeši. Ve druhé půli se zaskvěli hlavně strážci brankoviště a za svá záda už ani jeden balonek nepustili. Po výhře 2:0 tak zacinkalo na straně SK Indians Plzeň. Hráči z BlueSky Butterflies Bratislava předvedli výrazný posun oproti předcházejícím letům a boje o umístění slibují na příští rok ještě vyrovnanější a napínavější podívanou, než tomu bylo letos.

Do svého druhého zápasu o zlato nastoupili po nás opět New Cavaliers Praha a Jaguars Praha a bylo se na co dívat už od úvodních sekund, neboť v čase 00:08 otevřel skóre S. Cimpa. Ve třetí minutě to bylo už 2:0 pro Jaguáry. To probudilo Kavalíry a po trefách J. Táborského ml. a M. Brabcové bylo za sedm minut srovnáno. Stav utkání se pak přeléval ze strany na stranu na poločasových 5:4 pro tým Jaguars Praha. Ve dvacáté první minutě srovnal J. Táborský ml., ale minutu nato si nešťastný vlastní gól dala M. Brabcová. Už o tři branky pak zvýšili S. Cimpa a D. Goll. Na rozdíl dvou branek se ještě podařilo snížit v minutě dvacáté šesté M. Brabcové, konečnou tečku za utkáním však udělal nejproduktivnější hráč celé soutěže i play-off S. Cimpa a Jaguars Praha se tak mohli radovat z obhajoby titulu. O branky vítězů se postarali S. Cimpa, L. Zuzánek, J. Hašlar a D. Goll, za tým New Cavaliers Praha se do tabulky střelců zapsali J. Táborský ml. a M. Brabcová

.

V ligovém ročníku 2021/2022 tak vybojoval titul tým Jaguars Praha, stříbro získal tým New Cavaliers Praha, třetí příčku obsadil tým SK Indianas Plzeň, čtvrté místo patří týmu BlueSky Butterflies Bratislava.

 

Sobotní večer patřil slavnostnímu vyhlášení, kterého se za účasti florbalistů z obou soutěží, jež se v hale představily, zhostil kulturní stánek Papírna Plzeň. Mimo předání pohárů a medailí byly oceněny i individuální výkony. Vítězem kanadského bodování se s 78 body stal S. Cimpa z Jaguars Praha, ocenění nejlepšího hráčem s T-stick hokejkou získala Barbora Sedláčková z týmu SK Indians Plzeň s 32,88 body, oceněním za nejlepšího brankáře se může za letošní rok pyšnit Kristýna Budská z Jaguars Praha s úspěšností 79 %.

Celý turnaj okomentoval Richard Pucholt a společnostmi Camstreamer a Netrex byl přenos živě streamován na youtube, kde je možné zhlédnout záznam všech utkání.

Chtěl bych závěrem moc a moc poděkovat hráčům, kteří se zúčastnili play-off i těm, kteří s námi být nemohli, ale drželi nám palce ze svých domovů. Veliké díky patří všem asistentům, kteří nám po celou doby přípravy i během samotné soutěže a při vyhlášení byli nápomocni a bez nichž bychom sport, který máme tak rádi nemohli vůbec dělat. V neposlední řadě děkuji našim trenérům, kteří nám věnují svůj drahocenný, volný čas a chtějí z nás dostat to nejlepší.

Jan Thenot