28. – 29. 11. 2015, úderem desáté hodiny byl zahájen první zápas ligového zastavení v západočeské metropoli. II. kolo Powerchair ligy hostila hala Západočeské univerzity, kam přijeli s touhou obrat o body místní Indians Plzeň tři pražské celky.

Jako první se o to snažili vítězové úvodního pražského kola Jaguars Praha. Oslabeni o svého nejlepšího hráče Standu Cimpu sice prohrávali 1:0, když se o první vstřelenou branku postaral náš kapitán Jan Vaněk, ale na konci bojovného a vyrovnaného zápasu byl na světelné tabuli výsledek 2:1 pro Jaguáry. O obrat stavu a našeho vedení se postaral dvěma góly Denis Goll.

Po našem utkání proti sobě nastoupili Red Dragons Praha a New Cavaliers Praha. Od začátku bylo vidět, kdo je na hřišti pánem, a i když se při nástupu Jiříka Táborského ml. hra drobet zvolnila, nebylo o vítězství New Cavaliers pochyb. Jiřík si v tomto utkání odbyl ligovou premiéru a stal se tak nejmladším hráčem našeho florbalového kolotoče. Pokud bude pilně trénovat a naváže na výkony své maminky Markétky Petráčkové, máme se na co těšit. A výsledek tohoto zápasu – 5:3 pro Kavalíry.

Druhým naším soupeřem byli Red Dragons. První otevřeli skóre Indiáni a chvíli to vypadalo, že body by mohly být naše. Pak se však rozehrál k velmi dobrému výkonu Véna Uher a otočil skóre na 2:1 pro Draky. Na tuto změnu jsme ještě dokázali zareagovat, když se nám podařilo vyrovnat dklavena 2:2, jenže poté přišel kolaps a my během chvíle obdrželi tři branky za sebou. Vzali jsme si oddechový čas a zkusili hru s vysunutým brankářem v poli, která zabrala, a my začali stahovat. Bohužel padly už jen dva góly a tři body za výhru si připsali Red Dragons v poměru 5:4.

Následoval mač mezi dvěma celky, které sbírají tituly v lize, a to New Cavalier Praha a Jaguars Praha. Oběma týmům chyběli na hřišti dva z nejlepších hráčů soutěže Standa Cimra a Jan Horák, citelněji však byla znát neúčast Standy od Jaguárů. Skóre se totiž navyšovalo hlavně zásluhou Kavalírů, kteří už v poločase vedli 5:2. Ač se snažili Jaguáři ve druhé půli o obrat, neměli tentokráte šanci a odvezli si porážku 5:7.

Posledním naším vystoupením v domácím prostředí bylo utkání s New Cavaliers. Naše úvodní sestava byla promíchaná. Na střídačce sledoval převážně trápení jak kapitán Jenda Vaněk, tak také Míša Enge. My, co jsme zůstali na hřišti, jsme dělali chyby a skóre ve prospěch Kavalírů narůstalo. Ve druhém poločase přišli do pole i Jenda s Míšou a příděl branek se zastavil. Nám se pak podařilo zaznamenat alespoň čestný úspěch, a tak se mohli radovat z výhry 7:1 celkoví vítězové plzeňského ligového kola – New Cavaliers Praha.

Poslední zápas přinesl vyrovnaný duel. Až do předposlední minuty v utkání mezi Red Dragons a Jaguars Praha zářily na tabuli dvě dvojky, pak se do toho opřel Denis Goll a rozhodl o nejtěsnějším vítězství ve prospěch Jaguárů 3:2.

Nás mohou mrzet neproměněné šance i chyby v obou vyrovnaných zápasech a děsivá hra s Kavalíry, ale máme na čem pracovat před III. kolem ligy, které se bude konat 27.2. 2016 za pořadatelství Jaguars Praha.

Umístění II. kola Power chair ligy v Plzni:
1. New Cavaliers Praha
2. Jaguars Praha
3. Red Dragons Praha
4. Indians Plzeň.
Nejlepším brankářem se stala Petra Habáňová z Red Dragons a nejužitečnějším hráčem Tomáš Suchý z New Cavaliers Praha.

Po skončení plzeňského ligového kola následovala valná hromada federace, kde bylo zvoleno nové vedení. Předsedou se stal Václav Uher, místopředsedkyní Iva Zemková a zástupcem hráčů Lukáš Kroupa. Přejeme jim hodně úspěchů v jejich nových funkcích a dostatek energie pro nadcházející úkoly. Zároveň děkujeme za příkladné vedení federace Vendy Talábové a Terezce Třečkové (Kalivodové), které však odcházejí pouze ze svých funkcí a nadále zůstávají členkami federace.