Třetí listopadový víkend, 19. 11. 2021, zavítala do města proslulého svým zlatavým mokem liga florbalistů na elektrických vozících. Oproti původním plánům jsme byli v hale Lokomotivy Plzeň ochuzeni o tým New Cavaliers Praha, neboť člověk sice míní, ale covid v dnešní době mění. Změnil se nám tím i harmonogram soutěže. Ze tří zápasů, které měly týmy během dne odehrát se vyklubaly čtyři, a to dvoukolovým systémem každý s každým mezi týmy BlueSky Butterflies Bratislava, Jaguars Praha a domácími SK Indians Plzeň. Zahájení turnaje se úvodním slovem ujal předseda Lednox, Lukáš Kroupa, a za doprovodu indiánské melodie zatančil člen skupiny Korálkoví lidé tanec s kruhy zvaný Hu Dance, který sklidil zasloužený aplaus. Následovaly státní hymny Slovenské a České republiky a také minuta ticha za naše indiánské kamarády, kteří nás sledují z florbalového nebe.

V našem prvním utkání byli soupeřem Indiánů hráči BlueSky Butterflies Bratislava. Skóre zápasu otevřel jedním ze svých pěti gólů J. Vaněk. Na tuto branku dokázali slovenští hráči zareagovat, když na 1:1 vyrovnával J. Koňarčík. Do poločasu se vedení přehouplo opět na naši stranu. Po přestávce jsme přidali další čtyři přesné zásahy a poněvadž se soupeř trefil už jen jednou, výhra 6:2 patřila nám. Ve druhém zápase se utkali Jaguars Praha s týmem ze Slovenska. Český favorit udeřil už v první minutě a po celý zápas zasypával branku soupeře sprškou střel. Při konečném zúčtování bylo na kontě týmu od řeky Dunaje 14 obdržených branek, Jaguáři udrželi čisté konto. O branky se podělili S. Cimpa, D. Goll, L. Zuzánek a J. Hašlar.

Po tomto utkání se na palubovce haly objevili opět Indiáni, tentokrát proti mistrovi republiky z posledních let, Jaguars Praha.  Do čtvrté minuty jsme drželi vyrovnaný stav, jenže pak se během pár minut dostali za záda našeho gólmana tři balonky a nastala chvíle vzít si oddechový čas. Do konce prvního poločasu se ještě změnil stav na obou stranách a my mohli spřádat plány na ten druhý při skóre 1:4. V něm už bohužel padaly góly jen do indiánské svatyně. Na konečném výsledku 1:8 se podíleli z hráčů Jaguars Praha S. Cimpa, J. Hašlar a L. Zuzánek, ze strany Indians Plzeň korigoval J. Vaněk. Hned vzápětí nám podruhé poslal harmonogram turnaje do cesty tým z Bratislavy. Na první gól se čekalo do osmé minuty, když přesně zacílil M. Enge. Chvíli na to opět mezi dvě tyče zamířil M. Enge a do druhého poločasu jsme šli s dvougólovým náskokem. S drobet pozměněnou sestavou, bez našeho nejlepšího hráče J. Vaňka, ucítil soupeř šanci a chytil ji za pačesy, když v rozmezí osmnácté a devatenácté minuty dokázal vyrovnat na 2:2. Po našem střídání a příchodu J. Vaňka na hřiště se přehoupl stav zápasu na stranu Indiánů a my díky jeho dvou trefám zvítězili 4:2.

Své poslední utkání absolvovali po nás i hráči z BlueSky Butterflies Bratislava s Jaguáry. Oproti tomu prvnímu drželi čisté konto do třetí minuty, kdy se opět rozeběhl brankostroj týmu z Prahy. Rovnoměrně si pak své přesné zásahy rozdělili do obou poločasů, které skončili shodně 7:0 a ač se hráči z Bratislavy snažili o čestný úspěch, gólmance žádný za její záda neprocedili. Na čtrnácti vstřelených brankách se podíleli J. Hašlar, S. Cimpa, D. Goll a L. Zuzánek.

V závěrečném zápase dne jsme chtěli více potrápit soupeře z Prahy, ale opak byl spíše pravdou. Naše hra se rozpadala jako domeček z karet. Od první minuty do té čtvrté padlo díky přesné mušce S. Cimpy tolik gólů, co bylo minut. A podobnými počty bychom mohli pokračovat, neboť v čase 8:14 už nám bilo do očí skóre 8:1. V přestávce mezi jednotlivými poločasy jsme mohli jen nevěřícně koukat na průběžný stav, který byl 10:1. Do druhého poločasu už na straně hostů nenastoupil S. Cimpa, i tak se ale při klaksonu na časomíře ukázalo hrozivých 2:14. Obě naše branky vstřelil J. Vaněk, pod těmi od soupeře byli podepsáni S. Cimpa, D. Goll a L. Zuzánek.

Z ligového kola v Plzni si tak plný počet bodů a první místo odváží tým Jaguars Praha, se šesti body skončili druzí domácí Indians Plzeň a na třetím místě bez bodového zisku tým BlueSky Butterflies Bratislava. Individuální ocenění získali Jan Vaněk, a to cenu Filipa Jakeše jako nejužitečnější hráč, cenu Fair-play Petra Sulanského obdržel Peter Lovaš a o cenu Miroslava Prouzy pro nejlepšího brankáře si svými výkony řekla Kristýna Budská. Závěrečného slova se pak zhostil bývalý náčelník Generálního štábu Josef Bečvář, který poděkoval za pozvání a úžasný zážitek, kterého se mu mezi námi dostalo.

Já bych rád poděkoval všem hráčům za účast, nepostradatelným a báječným asistentům i kamarádům, kteří se na přípravě i průběhu celé akce podíleli, naší skvělé dvorní fotografce Elišce Švecové za krásné vzpomínky ve fotografiích, trenérům za trpělivost, Richardovi Pucholtovi za poutavý komentář při live streamu, který přenášela firma Pozitiv a obecenstvu, které neváhalo, přišlo nás podpořit a podívat se, jak ten náš sport na živo vypadá.

Jan Thenot, hráč Indians

 

 

 

 

Jan Thenot