Až se rok s rokem sejde, budeme si datum 6. 6. 2020 velmi dobře pamatovat. Kvůli známému útočníkovi na zdraví lidské společnosti se zastavil na dlouhou dobu sportovní i kulturní život, avšak v tento den se pro hráče florbalu na elektrických vozících a jejich kamarády usmálo štěstí a díky uvolněnému režimu se mohli sejít na hřišti v pražské sportovní hale na Třebešíně a zahrát si. Přesto, že se nedohrávala ligová soutěž z důvodu nepřítomnosti hráčů z Bratislavy, mohli si to na palubovce rozdat zbylé týmy ČFPH v přátelském turnaji „Playoff Covid Powerchair Hockey 2020“.

Soutěž o čtyřech týmech byla rozlosována nejprve do semifinálových dvojic podle pořadí ukončené základní části ligy.

V prvním vyrovnaném zápase mezi Jaguars Praha A a Jaguars Praha B se z výhry radovalo jaguárské B a to v poměru 10:8. Rovněž druhé utkání mezi New Cavaliers Praha a Indians Plzeň byl velmi těsný. Vždyť ještě necelé 2 minuty před koncem svítily na ukazateli dvě 4. O jeden gól byli nakonec šťastnější Indiáni z Plzně a mohli se tak po výhře 5:4 těšit na finále.  Před naším zápasem však nejdříve nastoupili v utkání o 3-4. místo Jaguars Praha A a New Cavaliers Praha. V něm si po jednoznačném průběhu 11: 0 připsali výhru Jaguáři. Po té přišli na řadu Indiáni a jaguárský B tým. Musím podotknout, že za obě jaguárská družstva nastoupil nejlepší hráč celé ligy Stanislav Cimpa, bylo tedy jasné, že ani jednoho ze soupeřů jaguárů nečeká nic jednoduchého. S námi to také hned v úvodu zápasu nevypadalo moc dobře, když ani ne po půl minutě připsal první zásah Jiřík Táborský mladší. Stačili jsme však zareagovat a do poločasu otočit na 2:1. Na začátku druhé půle jsme se dostali dokonce do vedení 3:1, pak ale přišel kolaps, ve kterém nám soupeř nadělil během tří minut čtyři góly a my k nim přidali navíc jeden vlastní.  Když ve 25 minutě zvýšil Standa Cimpa na 7:3, vypadalo to na pěkný debakl. To se naštěstí nestalo, a i když jsme už nedokázali stav otočit, přinášel konečný výsledek 8:6 po trefě Jana Kubového a dvou přesných zásahů Jana Vaňka naději do další fáze turnaje. V následujícím mači, který opět přivedl na palubovku Jaguars Praha A a New Cavaliers Praha se téměř opakoval stejný výsledek jako z toho prvého, po výhře 12:1 se tak ze třetího místa mohli radovat Jaguáři, čtvrtí skončili nakonec Kavalíři.

Indiáni ve druhém finálovém utkání prostřídali tým a nechali na střídačce svého nejlepšího hráče Jana Vaňka i Jíťu Kodadovou. My ostatní jsme na hřišti hledali více sami sebe a po pár minutách smutně koukali na navyšující se skóre soupeře. Až za stavu 4:0 a prostřídání se ujala střela Jana Vaňka. Do druhého poločasu jsme vstupovali s odhodláním dotahovat a to se nám zpočátku dařilo. Z 5:1 bylo najednou 6:4 a my ucítili možnost ještě zdramatizovat konec zápasu. To však nenastalo, ale naopak se začalo přisypávat zase do naší svatině. Nakonec skončil poslední zápas dne 9:4.

Z prvního místa se tak radovali Jaguars Praha B, Indians Plzeň si z turnaje odvezli 2. místo a mohli tak být s vystoupením na „Playoff Covid Powerchair Hockey 2020“ celkem spokojení.

Chtěli bychom poděkovart všem hráčům, trenérovi a našim drahým dobrovolníkům za vynaložené úsilí a dobrou náladu, kterou kolem sebe šířili. Už teď se moc těšíme na další setkání.