New cavaliers Praha

proc_new2pngCavaliers Praha vznikli s podporou Flor-in, o. s. Ač byl tým Cavaliers v roce 2009 nováčkem v české ligové soutěži, hráči, z kterých byl složen, žádní začátečníci nejsou. V minulosti působili v jiných českých týmech a zúčastnili se mnoha mezinárodních turnajů v Německu, Nizozemí, Švýcarsku a také na mistrovství Evropy v Itálii (2005) a Belgii (2008). V roce 2010 absolvovali celou ligou soutěž a všechny její kola vyhráli, stali se tak mistry republiky. Na přelomu července a srpna 2010 hráli na mezinárodním turnaji v Praze, kde vystupovali v roli pořadatele. V roce 2011 v EWH lize tak úspěšní nebyli a museli se spokojit s místem druhým. Rokem 2012 prošel tým dalším vývojem, kdy se v něm prostřídali hráči a název se změnil na New cavaliers Praha. V tom samém roce i zrealizoval další ročník mezinárodního turnaje, tentokrát nazvaného „Join the game“.  Zúčastní se také dvou turnajů v zahraničí v Mnichově a Zurichu. V lize pro rok 2012 opět skončili druzí za Jaguars Praha. V letošním roce jsou si s Jaguáry vyrovnanými protivníky a až poslední kola ukáží, kdo se bude více radovat. Na začátku srpna uspořádali mezinárodní turnaj „Touch the ball 2013“, kde po boji s „Munich Animals“ obsadili  4.místo. Jak „Flor-in“, tak i „Lenox o.s.“ mají pevné vazby s „Asociací Octopus – Asociace pro vzdělávání, sport a kulturu, o.s.“.

Jaguars Praha

jaguars prahaObčanské sdružení EWSC Praha“ vzniklo na podzim roku 2003, s vizí umožnit i těžce tělesně handicapovaným lidem zapojit se do sportovního dění v podobě kolektivní hry Electric Wheelchair Hockey. Tým, který hraje pod hlavičkou sportovního klubu a dříve se jmenoval  EWSC LITA SPORT Praha, používá nyní označení EWSC JAGUARS Praha. Tímto sportovním klubem za dobu jeho existence prošlo mnoho výborných hráčů, kteří reprezentovali naši republiku i na mistrovství Evropy v Itálii 2005 a v Belgii 2008. Taktéž obrazil několik mezinárodních turnajů, kde poměřoval své síly se zahraniční konkurencí. V roce 2009 a 2011 pořádal mezinárodní florbalový turnaj v Praze. Rok 2011 byl pro Jaguars velmi úspěšný neb po roce vládnutí, sesadil mistra Cavaliers Praha z prvního místa a celou ligu pro r. 2011 vyhrál. V  roce 2012 se spolu s New cavaliers Praha přetahovali o místo nejvyšší a až v posledním kole rozhodli ve vzájemném zápase s New Cavaliers o obhajobě předloňského titulu. V tomto roce si chtějí užít trable, ale zatím jim jako roky předešlé šlapou na paty New Cavaliers. Ti ve svém středu přivítali některé hráče z Tigers Janské Lázně, jejichž tým letos v půli soutěže ukončil své dlouhé působení v EWH Lize. Na Prague Cupu 2013, kterého se shostili jako pořadatelé, skončili na osmém místě ze dvanácti zúčastněných týmů.

Rejnoci Zlín

Zlínský klub EWH vznikl v roce 2006 pod záštitou „Centra pro zdravotně postižené Zlínského kraje“. Zpočátku byl začleněn do struktury jednoho ze svých členů – Zlínských aplikovaných sportů. Od prosince 2009 fungujeme jako samostatné občanské sdružení.  Současný tým tvoří 5 hráčů, vedoucí mužstva, trenér a 5 dobrovolníků – asistentů. Rejnoci Zlín jsou členem České federace Electric Wheelchair Hockey. Toto občanské sdružení  je zaměřené na rozvoj a stabilitu sportu zvaného v Česku „Florbal na elektrických vozících“. Činnost vzniklé sdružení oficiálně zahájilo registrací u Ministerstva vnitra dne 3. ledna 2007 pod číslem VS/1-1/66 127/07-R. Na vzniku organizace se podíleli zástupci jednotlivých klubů věnujících se EWH. Jejich tým, složený jak ze zkušených harcovníků, tak i z mladých nadějí skončil loni smolně na posledním 5. místě těsně o bod za „Tigers Janské Lázně“.

SK Indians Plzeň

indians_logo klubuTento sportovní klub věnující se sportu určeného pro těžce tělesné postižené osoby (Electric wheelchair hockey) je hlavním smyslem celého projektu Lenox o.s.. V budoucnu by měl být proto i nadále naší jakousi vlajkovou lodí. Již za krátkou dobu existence se nám podařilo sestavit tým, tak aby se mohl přihlásit do České federace EWH a zúčastnit se tak ligového ročníku již v roce 2012. Věříme, že si klub najde své příznivce jak mezi širokou veřejnosti, tak zejména mezi lidmi, pro které je jeho zřízení určeno. V naší první sezoně EWH ligy se naše hra postupně lepšila a to jak po stránce herní, tak i po té výsledkové. S novými hráči tvoříme partu, která si rozumí jak na palubovkách pořádajících hal, tak i mimo sportoviště. Po prvním kole jsme pokukovali z posledního patra tabulky na soupeře před námi, nakonec nám ale v roce 2012 patřilo 3. místo. Letos nás postihla rána největší, kdy nás v únoru opustil po těžké nemoci náš drahý kapitán Petr Sulanský. Jeho herní zkušenosti a šikovnost je nenahraditelná, ještě více však chybí jako kamarád a parťák do nepohody. Díky hráčské výpomoci od New Cavaliers a příchodu Jiřího Němečka jsme mohli odehrát první dvě kola. Po rozpadu „Tigers Janské Lázně“, se náš tým rozrostl o další 3 zkušené hráče a my se můžeme pokusit šlapat na paty celkům z vyšších pater. Zúčastnili jsme se dvou mezinárodních turnajů konaných na našem území, kde nabíráme nové herní zkušenosti a snad také dovednosti. Bohužel výsledky zatím nejsou takové, jaké bychom chtěli mít (dvakrát předposlední místo), ale hra se postupně lepší.

Uvidíme, jak se ukážeme jako pořádající družstvo na domácí půdě, přejděte zafandit!!!