První společnou akcí Indians Plzeň a Cavaliers Praha roku 2013 bylo březnové soustředění, které probíhalo jako již tradičně v tělocvičně na Jarově, a to ve dnech 2. -3. 3. 2013. Celé se neslo v přátelském duchu a hlavně ve vzpomínkách na našeho kamaráda, člověka se zářivým úsměvem, čistým a upřímným srdcem a také top playera, zkrátka našeho kapitána s dokonalým přehledem při hře, na Péťu Sulanského. Nejen jako hráč nám bude strašlivě chybět.

Tréninků při soustředění se ujal nový mág New Cavaliers Tomáš Novák a my pod jeho taktovkou více či méně úspěšně plnili všelijaké náročné florbalové cviky. Nebyl však jediným učitelem a dohlížitelem na správně vykonané otočky a vození děravého balonku. Hráče s T-stickem si zpočátku vzal pod svá křídla Jiřík Táborský a jak ho znám naložil jim stejně jako nám. Poté se „háčka“ i téčka“ vrhli do společných nácviků herních situací. Vyvrcholením byl simulovaný zápas, při kterém utrpěla úhonu i hokejka Tomáše Suchého.

K večeru jsme nabrali směr pizzerie Don Vito a při mučivých zvucích linoucích se z el. kláves, zaplňovali prázdná místa ve svých útrobách. Probíráno bylo vše možné a ve chvílích, kdy tóny muzikantovi umlkly, spřádali se plány, jak zabránit dalším drásavým pokusům zahubit lásku k hudbě místním kapelníkem.

Neděle se odvíjela v podobném stylu jako den předešlý, jen se více prostoru dalo hraní. Úderem 14h jsme se pak rozjeli všichni do svých bližších či vzdálenějších domovů s pocitem sounáležitosti, příjemně i užitečně stráveného času a s vyhlížením na další shledání.

Musíme velmi poděkovat bratrancům kavalírům. Díky zapůjčení Jiříka Němečka nám vytrhli pro tuto sezónu trn z paty, neboť bez druhého hráče, který ovládá vozík s T-stickem, bychom ani nemohli nastoupit do ligových mačů. Myslím si, že k nám Jiří zapadl a doufám ve vzájemné potěšení jak ze hry, tak ze společně prožitých chvil na hřišti i mimo něj.

První ligové kolo už buší na vrata a my jsme zvědaví, jak se nám 22.-23. 3. povede soustředění z kraje března zúročit.