V uplynulém víkendu 6. – 7. 6. 2015 se opět setkaly české týmy na společném turnaji, který dostal pracovní název „přípravný“. Přítomni byly týmy Cavaliers, Jaguars a náš klub Indians. Přípravný byl ve smyslu přípravy na nadcházející ligovou sezonu a vše bylo tedy podřízeno tomuto cíli. Turnaj byl nastaven systémem dvakrát každý s každým.

Pod vedením České federace electric wheelchair hockey o.s. a nově vytvořeného orgánu – Ligové komise se v sobotu uskutečnilo školení časoměřičů, při kterém si osoby časomírou pověřené mohly osvěžit pravidla potřebná ke zdárnému zvládnutí této důležité funkce. Taktéž se seznámily s novinkami letošního ročníku.

Po školení si proškolení prověřili nově nabyté znalosti při samotném turnaji. Stejně tak rozhodčí měli možnost oživit si specifická pravidla této hry. Vystoupení našeho týmu bylo opět silně poznamenáno absencemi hráčů nebo technickými problémy s vozíky. Jak již ale bylo naznačeno výše, toto nebyl turnaj primárně určený hráčům pro co nejlepší výsledek. Přesto byla řada z nich, po některých zápasech, z vysokých brankových rozdílů značně rozčarována. Ze čtyř zápasů jsme v žádném nezvítězili ani neremizovali a skončili na posledním místě. Na týmových výsledcích se již delší dobu podepisuje úzká členská základna a časté technické problémy. Do turnaje se nemohla plnohodnotně zapojit Jitka Kodadová, díky dlouhodobě přetrvávajícím problémům s motory u svého vozíku. Během sobotního programu jsme přišli o Michala Engeho, jehož vozík potkalo zlomení hřídele u pravého kola. K tomu musíme připočíst absenci Filipa Jakeše a dlouhodobě Ládi Nedbala. Na rozšíření členské základny a zlepšení technického stavu budeme muset v následujících měsících výrazně zapracovat. Co nám ovšem nechybí je odhodlání se se všemi problémy popasovat!

Děkujeme rozhodčím, časoměřičům, asistentům, funkcionářům, divákům, hráčům za účast a věříme ve zdárný průběh sezony 2015 – 2016.

Výsledky turnaje:

Sobota 6. 6. 2015

NEW CAVALIERS Praha – SK INDIANS AVAST Plzeň 6:2

SK INDIANS AVAST Plzeň – EWSC JAGUARS Praha 1:12

NEW CAVALIERS Praha – EWSC JAGUARS Praha 5:6

Neděle 7. 6. 2015

SK INDIANS AVAST Plzeň – EWSC JAGUARS Praha 1:12

NEW CAVALIERS Praha – SK INDIANS AVAST Plzeň 7:3

NEW CAVALIERS Praha – EWSC JAGUARS Praha 4:8

Konečná tabulka přípravného turnaje

Tým, Skóre, Body

1. EWSC JAGUARS Praha 41:11, 9

2. NEW CAVALIERS Praha 22:19, 6

3. SK INDIANS AVAST Plzeň 7:40, 0