Dne 13.1. 2024 absolvoval tým SK Indians Plzeň první letošní sobotní trénink, který se odehrál v hale TJ Pankrác. Ač zimní počasí a teploty herním radovánkám nepřejí, a to ani pod střechou, tak se indiáni sešli v počtu 7 hráčů. Trénink proto probíhal v teplých mikinách, někteří z hráčů vzali za vděk dokonce i bundu, ve které přijeli. Asistent a kámoši postavili hřiště a trenérka dala vědět hráčům, že je přesně na čas očekává mezi mantinely. Připravit hráče na trénink, to znamená těm, kteří to potřebují, přimontovat tzv. téčko, připásat bederním pásem, navázat hokejky a provést další různé potřebné úpravy dle přání a potřeb hráčů.

Náš šikovný benjamínek Kája hrál na hybridu, ne snad, že bychom přišli na to, jak vozíky lépe napájet, ale vozík byl díky Zdendovi Špererovi umně složen ze dvou starších. Kájovi vozík sedí a hru na něm si užívá, i když by se raději proháněl na tom, který měl zapůjčen od Kavalírů v loňském roce, což se dá pochopit, neboť švýcarský sportovní vozík je top.

Na začátek tréninku vždy nesmí chybět rozježdění čili zvyknutí si na vozík (jeho rychlost a podmínky v hale) a rozpinkání s balonkem. Pak už přišla na řadu různá cvičení, přesné včasné nahrávky, cvičení na rychlou reakci a na to jaké nedělat při bránění chyby. Čas rychle utíkal, a tak se protentokrát nestihlo úplně vše, co bylo v plánu. Není však důvod k trudnomyslnosti, jelikož již 3.2. 2024 čeká Indiány další sobotní trénink opět na Pankráci a od 18. do 21.2. 2024 předligové soustředění v Plzni na Prokopávce.

Děkujeme všem asistentům, kámošům a podporovatelům. Moc si vaší podpory a pomoci vážíme!

 

Společně napsali Jan Thenot & Richard Pucholt

Foto: Adéla Kličková & Daniel Úporský