Česká reprezentace Powerchair Hockey míří po svém znovuobnovení ke své první účasti na zahraničním turnaji! Národní tým 18. května vycestuje do švýcarského Zürichu, kde se zúčastní 10. ročníku mezinárodního turnaje Powerchair Hockey Zürich 2018. Po dvou letech práce bude mít náš národní tým konečně možnost ověřit a porovnat své síly se zahraniční konkurencí. Přestože se nejedná o turnaj národních týmů, jsme rádi, že organizátor turnaje naši reprezentaci přijal. Po té, co jsme přišli o možnost účastnit se Mistrovství světa 2018, představuje tato příležitost pro naše hráče obrovskou výzvu a novou krev do žil.

A o jaký turnaj se vlastně jedná? Turnaj v Zürichu je tradiční evropská klubová soutěž, které se z českých týmů v minulosti třikrát zúčastnili Jaguars (2012 – 9. místo, 2014 – 10. místo, 2016 – 8. místo) a jednou také tehdejší Snow Wolves z Janských Lázní, jejichž hráči dnes hrají v jiných klubech (2006 – 5. misto). Pravidelně se ho účastní přední kluby z celé Powerchair Hockey Evropy. (…)“

Takhle na sociální síti Facebook zní hlas obnoveného repre týmu! Za SK Indians se účastní Jitka Kodadová, Markéta Petráčková (hostující hráčka pro tuto sezónu z týmu New Cavaliers Praha) , Jan Thenot a Lukáš Kroupa! Nejen jim budeme v květnu fandit!

Zdroj: Česká federace Powerchair Hockey