13.5.2023 proběhlo ve sportovní hale Na Třebešíně play-off české Powerchair Hockey ligy. SK Indians Plzeň bojovali po třetím místě v základní části o bronzové medaile. Soupeřem byli slovenští Bluesky Butterflyes Bratislava. Východní bratři zvládli v základní části Plzeň jednou porazit.  Šlo o velmi vyrovnaná utkání, protože slovenský celek se velmi dobře bránil. Sérii hranou na dvě vítězná utkání otevřel až v 21. minutě Jan Thenot po asistenci Václava Uhra. Motýlci zvládli rychle vyrovnat, jenže se sami srazili do kolen vlastním gólem Adame Kovačiče. Změny tempa utkání využil skvěle talentovaný mladík Karel Gürtler. Zvýšil na 3:1. Fakt, že čas je neúprosný, poznal Vladimír Vida, když snížil na 3:2 přímo ve chvíli, kdy zazněla siréna. Indiáni se tedy ujali vedení 1:0 v sérii.  „Nebylo to jednoduché, co se týče hry tak furt máme na čem pracovat, furt tam nejsou ty nějaký mechanismy, ale už to nebylo tak jako v tom posledním kole před play off, tady přece jenom i vyšly některé nahrávky a některý akce,“ doplňuje právě Jan Thenot

„Druhý zápas to bylo lepší, tam jsme se od začátku dostávali. Dokonce si myslím že jsme tam i vedli dokonce 3: 0 a ze slovenské strany dokázali už jenom korigovat na 3:1,“ shrnul druhé utkání opět Jan Thenot.

SK Indians tedy zvítězili v sérii 2:0 a obhájili bronzové medaile. Titul pak ve troj zápasovém dramatu obhájili EWSC Jaguars, když porazili New Cavaliers. Tyto dva celky také posbírali většinu individuálních cen na slavnostním večeru v KD Mlejn.

Odpočinek ale naše hráče rozhodně nečeká! Naopak, čeká je velká zkušenost na zahraničním turnaji ve Švýcarsku. Zde narazí ve skupině na týmy z Nizozemí, a právě domácího Švýcarska. „Čeká nás asi úplně jinej zážitek. Bude to síla, protože nás čekají velmi nepříjemně silné týmy, třeba De Pont z Holandska a nebo  domácí Iron Cats. Hlavně holandská liga, to je něco úplně jinýho,“ myslí si matador SK Indians Plzeň Jan Thenot.

Děkujeme všem podporovatelům, asistentům a kamarádům. Bez vás bychom na bronzový úspěch jen velmi těžko dosáhli. Nový ligový ročník odstartuje 16.září právě v Plzni. Zachovejte nám přízeň!

Foto: ČFPH, z. s.