Dne 11. 3. 2023 se v pražské sportovní hale Radotín odehrálo 3 kolo základní části České powerchair hockey ligy. Tohoto ligového kola se zúčastnily všechny týmy přihlášené do letošního ročníku soutěže a tudíž nemohl chybět ani tým SK Indians Plzeň. Západočechy v tomto ligovém kole čekali pouze 2 zápasy, neb zbytek již měli předehraný z ostatních ligových kol. Sestava se sešla nad očekávání silná, do týmu se po pauze vynucené rodičovskými povinnostmi vrátil Jan Vaněk, zkušený to florbalový matador. Nechyběl ani Michal Enge paralympijský reprezentant v atletice. Zmínit musíme také fakt, že jak Michal, tak Honza Thenot odehráli toto ligové kolo na nových sportovních elektrických vozících. Což není taková legrace, jak se může zdát. Oba harcovníci se shodují: „Budeme si muset zvyknout a poladit nastavení, ale půjde to. Náš osobní výkon to minimálně pozičně posune více ku prospěchu týmu“. Reaguje Jan Thenot.

Tým se sešel na místě konání kolem 11 hodiny dopoledne, jelikož svůj první zápas měl odehrát až ve 12:15 a to se  soupeřem kterým  byli pražští Jaguars. Na začátek tedy nic lehkého a bohužel jaguáři opět ukázali svou kvalitu, ale hlavně sehranost. Indiány takřka k ničemu nepustili a vsítili 13 gólů. Pětkrát se trefil Pavel Florian, stejný počet branek vstřelil v tomto utkání Stanislav Cimpa. Dvakrát rozvlnil síť Jan Hašlar. Jednou Lukáš Zuzánek.  Indians dokázali skórovat pouze jedinkrát. Autorem jediné indiánské trefy byl Václav Uher. Nedá se ovšem říct že by tým okolo Lukáše Kroupy a Jana Vaňka herně zaostával, projevila se však nesehranost týmu, ale to jsou věci, na kterých se dá pracovat.

Druhým soupeřem byl v dnešním ligovém kole slovenský tým BlueSky Butterflies Bratislava. Naši východní sousedé dokázali zlepšit nejen úroveň své hry, ale také aktualizovali svůj vozový park a týmovou soupisku a ukazují, že pokud dostanou ještě trochu času správné vedení a dobré herní vybavení mohou se stát pro zbytek ligy velmi důstojným a těžkým soupeřem. Nový trenér slovenského týmu již zakořenil do celku svou filozofií a se slovenským celkem je tedy potřeba počítat víc než kdy jindy. Produktivita ale byla na straně Indiánů, kteří zvítězili 5:0 po brankách Václava Uhra 2x a Jana Vaňka 2x a jednou se trefil Michal Enge.

Přestože SK Indians Plzeň byli úspěšní „jen“ z 50%, tak rozhodně není důvod věšet hlavy nebo vypínat vozíky. Trénink dělá mistra a do toho se tým z města piva pustí s velkou vervou již 8. 4., aby byl na poslední ligové kolo základní části co nejlépe připraven.

Poslední ligové kolo se odehraje 22. 4. v Praze Na Třebešíně. Na plzeňské florbalisty čekají dvakrát soupeři ze Slovenska a jeden pořádající tým New Cavaliers Praha. Podíváme-li se na současný stav ligové tabulky, kde vidíme, že i v případě zisku všech možných 9 bodů již SK Indians nemohou dosáhnout na umístění zaručující postup do bojů o ligový titul, ale jak už jsme zde zmínili i boj o bronz bude i díky rostoucí kvalitě slovenského soupeře velmi zajímavým. „Jakkoli budeme, co se týče vozíků a herních zkušeností favority, tak bude velmi záležet na tom v jaké sestavě nastoupíme. Už teď víme, že jak na poslední kolo, tak Playoff bude chybět Michal Enge, takže se může stát, že to bude vyrovnané. Obzvlášť kdyby Bratislava sehnala lepší vozíky, tak budeme mít co dělat. Slováci, když vedou, tak urputně brání a hodně těžce se pak dostává do zakončení. Bude to bitva.“ Doplňuje Jan Thenot.

 

Děkujeme organizátorům ligového kola, týmu Jaguars. Děkujeme také našim kamarádům a asistentům bez jejichž pomoci bychom se rozhodně neobešli. Velký dík patří také Elišce Švecové, která zachytila ligové kolo svým neobyčejně nadaným okem fotografky.

Děkujeme za podporu