Po roční odmlce se opět rozeběhla ligová soutěž hráčů florbalu ne elektrických vozících neboli PWH Liga. V sobotu 2. 10. 2021 se ve sportovní hale na Třebešíně utkaly čtyři týmy, a to systémem každý s každým. Organizace se jako domácí tým zhostili New Cavaliers Praha. Pro první možné body přijeli dále zabojovat BlueSky Butterflies Bratislava(BBB), Jaguars Praha a SK Indians Plzeň. Kolem 9h se konala schůzka zástupců týmů, rozhodčích a vedení celé soutěže, kde se probíraly novinku letošního ročníku ligy.

Hned na to nastoupili k úvodnímu utkání hraném na 2x 15min. hráči BBB(BlueSky Butterflies Bratislava) proti Jaguars Praha. První poločas se nesl v jasné převaze pražského týmu, čemuž odpovídalo i skóre 8:0. Hned v úvodu té druhé se podařilo vsítit branku i Petru Lovašovi, na kterého však už další z hráčů zpoza našich hranic nenavázal. To tým Jaguárů přidal ještě dalších deset kousků a celkově tak zápas skončil 18:1.

Ve druhém utkání se střetli domácí Kavalíři s Indiány. Náš první mač patřil k těm nejméně povedeným. Během první části hry jsme lovili z brány balonek čtyřikrát a v té druhé rovněž tak, jen s jediným rozdílem, že i my jeden zásah přidali, ten druhý si dal soupeř sám. Žádnou velkou radost jsme tak sobě ani našim kamarádům a trenérům při výsledku 8:2 neudělali.

Po krátké pauze opět sváděli boje na palubovce zdejší haly Indiáni. V našem druhém zápase jsme chtěli napravit nepovedený dojem s Kavalíry a připsat si první body do tabulky, ale to se nám zpočátku příliš nedařilo. Na první gól se čekalo až do 7minuty a k velké úlevě padl do brány BBB díky Janu Vaňkovi. Po zásahu ve 13 min. od stejného střelce skončil první poločas 2:0. Druhá část utkání už byla z naší strany o poznání lepší a na některé akce se dalo i hezky dívat. Tři body a výhra 7:1 potěšila a naznačila mírné zlepšení.

Nejhezčí mač následoval vzápětí, a to díky výkonům New Cavaliers Praha a Jaguars Praha. Jako první se trefili ve 2. minutě Jaguáři(S. Cimpa). Vyrovnání přišlo v 10. minutě(M. Brabcová), avšak ještě do poločasu si vedení vzali zpět na svou stranu Jaguáři(S. Cimpa). To se ovšem změnilo v 17. minutě, kdy dvěma brankami otočili Kavalíři(M. Brabcová a J. Táborský ml.) na 3:2. Blížil se konec zápasu a už to vypadalo, že tři body zůstanou v držení domácího týmu. To by ovšem nesměl zaúřadovat nejlepší hráč posledních let S. Cimpa, který svým gólem poslal v čase 29:39 zápas do prodloužení. Moc doby v nastavení neuplynulo, když radost svému týmu udělal jeden z nejnadanějších hráčů ligy J. Táborský ml., který 2 body pro Kavalíry zařídil, když na časomíře svítilo 30:38.

V  našem posledním utkání jsme měli těžkou úlohu, a to pokusit se překvapit tým Jaguars Praha a nějaký ten bod jim také sebrat. První jsme však lovili z branky míček my po přesném zásahu L. Zuzánka. Naději na lepší výsledek vykřesal v 7. minutě M. Enge a až do času 14:23 jsme tento příznivý stav drželi. Pak jak už několikrát předtím zvedl prapor soupeře S. Cimpa a poslal Jaguáry do vedení. Když jsme chvíli po poločase inkasovali na 3:1, bylo už složité mistrovský tým z předloňské sezony dohnat. Na konečném vítězství 5:1 se dalšími dvěma góly podíleli D. Goll a opět S. Cimpa.

Závěrečný souboj prvního ligobého kola  svedl dohromady BlueSky Butterflies Bratislava a New Cavaliers Praha. Domácí chtěli opanovat první ligové kolo a také se ujali vedení, když ve 2. minutě otevřel skóre J. Táborský ml.. Na další přesný se pak čekalo do 9. minuty, kdy se dvakrát trefil A. Jurčička. Do poločasu přidali Kavalíři další tři branky a za stavu 6:0 prostřídali sestavu. Této šance se chopili hráči z Bratislavy, a i díky zlepšené hře byli ve druhém poločase vyrovnanějším soupeřem, neboť dokázali vstřelit zásluhou P. Lovaše a Martina Buriana tři góly. Tento poločas skončil 3:3 a celé utkání nakonec 9:3.

Děkuji moc všem hráčům, kteří se úvodního kola účastnili, trenérům za cenné rady a trpělivost a všem báječným asistentům za pomoc a úsměvy jimiž nás obdarovávali a bez kterých by se žádné z věcí a událostí jež v sobotu proběhly ani nemohly stát. Těšíme se na příští mače, tentokrát u nás v Plzni, v hale Lokomotivy Plzeň, v sobotu 20. listopadu 2021.Po úvodním kole ligy se na prvním místě usadili New Cavaliers Praha s 8body, druzí jsou se 7body Jaguars Praha, třetí pozici mají SK Indians Plzeň se 3body a zatím bez bodu jsou čtvrtí BlueSky Butterflies Bratislava.