V sobotu 10. 12. 2022 se v pražské hale Na Třebešíně konal 6. turnaj dvojic. Poslední herní událost tohoto kalendářního roku přinesla nespočet novinek a překvapení. Nabrat zkušenosti přijely dvě dvojice z jihomoravské metropole Brna a nechyběla ani slovenská dvojka Sebastian Virág a Adam Kovačič. Formát Powerchair hockey 2na2 je ideální průpravou pro vstup do ligové soutěže, ale také pro ukázku herních dovedností a právě toho využil také SK Indians, který vyslal na turnaj jednu dvojici a jednu trojici. Jak už jsme psali v článku z posledního pražského soustředění, tak vedle Lukáše Kroupy se střídali Karin Bučková a Karel Gutler. Václav Uher pak vytvořil dvojici s Danielem Úporským. Článek najdete tady.

Právě Vašek s Danem uhráli ve velmi těžké skupině 4 body, a to po výsledcích 8:13, 7:16, 20:3 a 28:1, což je vedlo k souboji o páté místo. Soupeři Jan Hašlar a Radim Navrátil byli velmi houževnatí a zápas rozhodli až samostatné nájezdy, kde byli úspěšnější Jan a Radim. Zaniknout by ale nemělo, že Danovi se povedlo penaltu proměnit! „Je to skvělé procvičování komunikace mezi hráči s T-stick a H-stick. Ačkoli jsme spolu s Danem hráli poprvé, tak to nebylo vůbec špatné. Určitě bych si zahrál znovu a velmi (ne)mile mě překvapilo, jak kvalitní výkon předvedl Radim.“ Uvedl Václav Uher, pro kterého byl 6. turnaj 2na2 první zkušeností s touto soutěží.

Ve skupině A ukořistili jednu výhru a to výsledkem 11:5  Lukáš, Karin a Karel. Ostatní duely skončili v neprospěch tria LK výsledky: 17:2, 18:1 a 13.2. Vedle Lukáše se Kája s Karin střídali vždy po zápase a utkání o umístění si rozdělili. Na obou nováčcích byla znát nervozita z první soutěžní zkušenosti. Chuť hrát a vítězit mají ale oba ohromnou a až s povede odstranit rychlostní bariéru vozíků, tak to bude vše o mnoho lepší V zápase o konečné sedmé místo si naše trojka vedena mentorem Lukášem poradila se soupeřem 8:0! „Nabírali jsme zkušenosti a užívali si atmosféru. „ Doplnil předseda ČFPH a spolku Lenox, z.s. Lukáš Kroupa.

Na stupních vítězů se jako 3. umístili S. Cimpa s Pavlem Florianem, když v nájezdech porazili 7:6 Janu Stárkovou s Lukášem Zuzánkem. Vítězi turnaje se stali otec a syn Táborští, když předčili ve finále českobudějovický pár ve složení Aleš Jurčička a Patrik Kocián.  Mnohokrát děkujeme našim kamarádům a asistentům za obětavou pomoc stějně jako městské policii za zprostředkování časomíry. Těšíme se s vámi na viděnou na 7. turnaji dvojic, jenž uzavře ligovou pauzu v sobotu 25.2 2023.