Druhou zářijovou sobotu se v hale TJ Lokomotiva Plzeň odehrálo první kolo ligového ročníku 22/23 České Powerchair hockey ligy. Úvodní kolo na západě Čech bylo čistě českou záležitostí, jelikož slovenský klub se kola nemohl pro velký počet zranění zúčastnit. Což vedlo také ke změnám v herním plánu a možným předehrávkám. Týmy se sešli v 8:30. Akci zahájil proslovem předseda ČFPH a pořádajícího spolku Lenox,z.s. Lukáš Kroupa společně s Radkou Kučírkovou z českého PARASPORTU. Týmy byly jistě velmi příjemně překvapeny vysokou kvalitou hřiště.

Oslabení Indiáni nastoupili k prvnímu duelu kola proti pražským Jaguars. Indians chyběl Jan Vaněk a na hře týmu to bylo znát. Vše ještě umocnil technický problém Michala Engeho, jemuž umožnil pokračování v turnaji civilní vozík Jana Thenota. Jendův vozík už má však v kolečkách mnoho kilometrů a tempu ligy již nestačí. Tyto všechny faktory a vysoká kvalita soupeře vedly k porážce 0:11.  Druhý zápas proti aktuálnímu mistru ligy se nesl v podobném duchu. Jaguars potvrdili svou kvalitu a herní vyspělost, když zvítězili 13:0.

V prvním zápase s Kavalíry předvedli SK Indians Plzeň velmi dobrý začátek. Podařilo se vytvořit tlak na branku soupeře, který nakonec vyústil ve vlastní gól. To bylo ovšem ze strany domácích všechno. Pražané zapli a zejména čtyři branky Jiřího Táborského ml. rozhodly o výsledku 1:10. Ve druhém společném zápolení už zelení nepustili modré vůbec k ničemu a po hattricích Michaely Táborské a Aleše Jurčičky přišel pěti brankový příspěvek Jiřího Táborského mladšího a jeden míček dopravil za brankovou čáru také jeho tatínek Jiří Táborský. New Cavaliers zvítězili 12:0. Myslím, že Indians si vážně vydechli, že šlo o poslední zápas kola.

Ligové kolo ovládli New Cavaliers. Cenu za nejužitečnějšího hráče získal Jan Thenot. Cenu fair play udělil pořadatel Michaele Táborské, nejlepším golmanem se stal Ondřej Tomeš. Oba hrají za New Cavaliers. Děkujeme všem pomocníkům, kamarádům a partnerům za pomoc při organizaci turnaje. 23. 10. 2022 bude velký den pro PWH, neb se ligová soutěž vůbec poprvé ve své historii uskuteční na Slovensku a to ve městě Pieštany. Takže na viděnou & do videnia 23.10 v Piešťanech.

Děkujeme za podporu partnerům, bez kterých bychom se v přípravách neobešli: Česká federace Powerchair Hockey, Český PARA SPORT, Národní sportovní agentura, Konto Bariéry, Nadace 700 let města Plzně, Město Plzeň, Sportovní areál Prokopávka

S laskavým dohledem Jana Thenota napsal Richard Pucholt