Od neděle 18. února do středy 21. února 2024 se sportovní hala na Prokopávce v Plzni stala dějištěm intenzivního sportovního soustředění týmu SK Indians Plzeň, který se specializuje na Powerchair Hockey (PH).

Toto soustředění představovalo klíčovou přípravu před dalším ligovým kolem a nadcházejícím mezinárodním turnajem, kde se Indiáni postaví proti týmům ze Švýcarska, Belgie, Nizozemska, Itálie a Česka. Úvodní den začal v dopoledních hodinách, kdy se dodávka s „náčelníkem indiánů“ vydala na cestu do Plzně.

Před příjezdem hráčů proběhlo školení asistentů, kteří měli za úkol zajistit hladký průběh celého soustředění. Celkem 10 statečných asistentů pak neúnavně zajišťovalo jak sportovní, tak běžné denní potřeby týmu. Sportovní areál na Prokopávce se svým bezbariérovým ubytováním a tréninkovou halou nabídl indiánům perfektní podmínky pro jejich přípravu. Pod vedením trenérky Ivany Drugdové se hráči pustili do tvrdé práce. „Makali jsme, až se z motorů kouřilo,“ komentovala Drugdová intenzitu tréninku. Každý tréninkový den byl rozdělen do dvou fází, s prvním blokem tréninku od 10:30 do 13:30, následovaným obědem a odpočinkem před dalším tréninkovým blokem.

SK Indians Plzeň mezi sebou přivítali nováčky, kteří si vyzkoušeli PWH poprvé. Anička Xaverová přijela z Brna, Filip Hladík z Ostravy a Jakub Lavička z Mrákova na domažlicku. Všichni tři si atmosféru soustředění pochvalovali. „Celé soustředění se mi moc líbilo, atmosféra mezi indiány byla fantastická,“ sdílela s námi Anička.

Tým nevyužil ubytovací možnosti na Prokopávce poprvé, celé prostředí sportoviště i ubytování je indiánům dobře známé, absolvují zde pravidelné páteční tréninky. Sportoviště bylo k dispozici díky podpoře Plzeňského kraje a města Plzeň, což umožnilo týmu soustředit se plně na trénink a přípravu. Soustředění SK Indians Plzeň tak představovalo nejen důležitý krok v přípravě na nadcházející soutěže, ale také příležitost pro tým k posílení týmového ducha a sdílení zkušeností mezi hráči různých úrovní.

S nově nabranou silou a zkušenostmi nyní indiáni směřují k dalším výzvám s odhodláním a sebevědomím.

Napsal Lukáš Týml